Таємничим убивцею котів виявилися красиві квіти

Вони настільки отруйні, що кіт може померти навіть випивши воду з вази, де стояв букет

Коти, квіти, рослини, токсини, лілії, тварини, природа, лікування, отруєння
До речі, на собак ці квіти не діють.

Втримати кота від того, на що він націлився, а точніше сховати те, на що він націлився, від кота, – буває дуже складно. Іноді ця місія здається нездійсненною, і власники котів це добре знають. Проте воно того варте, особливо, коли мова про заходить про квіти. Адже є рослини, які можуть бути дуже шкідливими для ваших пухнастиків. Серед інших, як от бегонія, герань, гіацинт, гортензія, кактуси, фікуси, хризантеми, – це лілії. Тому краще взагалі не приносьте їх додому, пише IFLScience.

Котячі друзі, які не бувають на вулиці, особливо активно шукають зелень, аби наситити організм вітамінами й прочистити травну систему від шерсті. З цією метою, трапляється, коти смикають і кусають всі домашні рослини, до яких можуть дотягнутися. Постраждати може навіть сухостій.

При цьому в наших улюбленців не спрацьовує система самозахисту, коли вони натикаються на потенційно небезпечні для них, або простіше кажучи, отруйні рослини. Тож сподіватись, що кіт не їстиме шкідливе для нього "зілля" – тактика так собі. Краще перестрахуватись, аби потім не довелося рятувати вашого пухнастого друга у ветклінці. 

Чому коти люблять лілії

Виявляється, це щось на зразок таємниці. Існує багато квітів і рослин, які називаються ліліями, але саме види справжніх лілій – тих, що належать до роду Lilium – і лілейників – роду Hemerocallis – спричиняють те, що відомо як отруєння ліліями. Інші лілії поза цими групами також можуть бути токсичними й впливати на різні органи, але не настільки шкідливими в цілому.

Існують деякі методи лікування отруєння ліліями, включаючи спорожнення шлунка, активоване вугілля та крапельницю рідини. Проте все це варто робити одразу і результат всеодно не гарантовано. 

Загроза смерті – через пилок?

Потрібно лише трохи покусати або проковтнути квітку чи її пилок, щоб це сталося. Коли будь-яка частина лілії потрапляє всередину, вона впливає на нирки кота, викликаючи їх гостре пошкодження. Це може призвести до ниркової недостатності всього за 24 години, і якщо її не лікувати, це закінчується летальним результатом. Тобто, тварина помре.

"Лілії настільки отруйні, що кіт може отримати смертельну ниркову недостатність, просто вкусивши лист або пелюстку лілії, злизавши пилок лілії зі своїх лап або випивши воду з вази з розрізаними ліліями", – пояснив почесний професор Школи ветеринарної медицини Каліфорнійського університету, доктор Ларрі Коугілл.

Бережіть своїх котиків від шкідливого впливу кімнатних рослин.
Бережіть своїх котиків від шкідливого впливу рослин, а рослини – від котиків.

Таємничий токсин

Враховуючи те, наскільки лілії шкідливі для котів, було б легко припустити, що вчені точно знають, що саме в них робить їх такими небезпечними. Втім виявилося, що токсин, який лежить в основі отруєння ліліями, ще не встановлено, хоча вчені мають деякі ідеї.

Згідно з документом 2010 року, існує припущення, що токсин насправді є метаболітом, продуктом нетоксичної сполуки в ліліях, яка розщеплюється всередині кішки після проковтування. Також було припущено, що такий метаболіт є специфічним для кішок, враховуючи, що він не має такого ж ефекту, скажімо, на собак. Хоча споживання лілій може викликати у них розлад шлунку.

Що робити, якщо ваша кішка з'їла лілію

Як ви, напевно, зрозуміли, отруєння ліліями є досить жахливим, тому важливо зупинити це в першу чергу. Найпростіший спосіб зробити це – не тримати лілії вдома, а якщо у вас є кіт на вулиці, не садіть їх у саду.

Звичайно, у нас немає очей на потилиці, і цілком можливо, що наші кошенята могли жерти лілію без нашого відома. У цьому випадку ранні симптоми, на які слід звернути увагу, можуть включати блювоту, слинотечу та зменшення кількості їжі. Кішки також можуть бути менш енергійними або виглядати слабшими, ніж зазвичай.

При появі будь-якого з цих симптомів найкраще негайно звернутися до ветеринара! Проте ше раз наголосимо: не приносьте лілії додому, бо, швидше за все, кіт до них дістанеться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube