З’їсть вас відразу, без жодних сумнівів: Дивовижні факти, про які не знають власники котиків

Читать на русском

Люди здавна, ще від стародавніх єгиптян, досить одержимі котами!

Читать на русском
Тварини, котики, вчені, наука
Ветеринари розкривають багато секретів наших котячих друзів.

Люди здавна, ще від стародавніх єгиптян, досить одержимі котами!

Багато хто із нас просто обожнює пухнастиків-муркотунів. Ми любимо спостерігати за своїми улюбленцями, адже вони цікаві й безпосередні, веселі й грайливі. Проте існує безліч речей, яких ми про них не знаємо. Інформатор розповість вам про котиків те, що може вас насправді здивувати. А отже, зустрічайте, 19 дивовижних фактів, які повинен знати кожен любитель котів!

Милі, але хижаки: злий геній чи невинний вихованець

Люди здавна, ще з часі в стародавнього Єгипту, просто таки одержимі котами (як ми знаємо, стародавні єгиптяни навіть Великий сфінкс, схожий на кішку, побудували). Свідчать історики і про захоплення котиками мислителя, художника і винахідника Леонардо да Вінчі, який буцімто називав котів - "шедеврами" природи, пише The Guardian.

Проте чи такі вже вони милі насправді - ці неймовірні котики? Судмедексперт Джуді Мелінек написала у своїй книзі, що домашня собака буде вірно сидіти біля мертвого тіла свого власника, але кіт "з’їсть вас відразу, без жодних сумнівів. Я бачила результат". Багатьом власникам котів це здасться неймовірним. Проте ми не знаємо, про що вони насправді думають. Кішки загадкові й непізнані, але ось деякі факти, які можуть дозволити вам хоч трохи зазирнути в їхнє дивне життя.

Кішки можуть мати проблеми з психічним здоров’ям

Як і ми, деякі коти схильні до тривоги. У котів це називається синдромом Пандори, що схоже на тривожність у людей, як нормальна реакція на стрес. Це може мати фізичний вплив на їхній організм. Наприклад, вони можуть отримати тип циститу, який спричинений не бактеріями, а стресом - із запаленням сечового міхура.

Як вид вони гнучкі, як особистості - не дуже

Не кожна кішка здатна жити в будь-якій ситуації й уживатися з різними сусідами, скажімо, з іншими котами чи собаками. Як вид, вони досить гнучкі з точки зору своїх соціальних вимог, але як особини вони мають власні уподобання. Так, тривожний кіт може вважати сім’ю з кількома котами нестерпною: це може викликати у них ще більший стрес, і їм набагато краще бути самим. Такі коти можуть навіть тікати з дому. 

Коту можна перелити собачу кров – але тільки один раз

Якщо кішці необхідно екстрене переливання крові, можна використовувати донорську кров собаки, але тільки одноразово. Коти виробляють антитіла, тому, якщо використовувати таку кров удруге, в кота може виникнути смертельна реакція.

Котики зчитують інтонації господарів і підлаштовуються під них!
Котики зчитують інтонації господарів і підлаштовуються під них!

Кішки муркочуть з різних причин

Кішки муркочуть не тільки, коли їм добре. Так вони привертають увагу або просять їсти. Інколи так вони намагаються подолати біль. Якщо від вас чогось хочуть, то муркотіння буде досить високим і наполегливим. Тоді як якщо вони щасливі, то це буде низькочастотне ритмічне муркотіння, пояснюють ветеринари.

За їхніми словами, хоч це й виглядає дивно, та пов’язане з болем муркотіння - схоже на радісне. Муркочучи кішка намагається стимулювати загоєння. Дослідження показали, що це процес самовідновлення, який може покращити щільність кісток. Таке муркотіння може бути більш низькочастотним і повільнішим, ніж задоволене муркотіння. Про біль у киці свідчать відведені назад вуха та звужені зіниці. 

Про що говорить хвіст кішки

Авторка книги "Книга, яку ваш кіт хоче, щоб ви прочитали", стверджує, що доброзичливий кіт підійде до вас із "хвостом зі знаком питання". Якщо ж хвіст розпушений - чекайте нападу. 

Коти - майстри контролю над розумом

Паразит Toxoplasma gondii розмножується в кишечнику кішок і здатен впливати на психіку свого господаря, припускають вчені. Тож, виходить, що котячі паразити можуть впливати на наш розум. Вважається, що третина людей була інфікована T gondii (хоча, швидше за все, це відбулося через сире та недоварене м’ясо та немиті овочі, ніж через кішок). Це може мати серйозні наслідки, адже є припущення, що у деяких людей це може збільшити ризик розвитку шизофренії та психозу.

Кішки дуже швидкі

Вони можуть розвивати швидкість до 50 км на годину. Вони надзвичайно спритні, демонструють швидкі сплески швидкості та мають здатність швидко змінювати напрямок. Це означає, що коти надзвичайно ефективні й можуть легко перевершити в цьому людей, йдеться в книзі котячої біхевіористки і авторки книги "Поговоримо про котів" Аніти Келсі.

Їхня швидкість має життєво важливе значення. З точки зору еволюції, у котів розвинулися інстинкти хижака та здобичі. Вони налаштовані на те, щоб тримати себе в безпеці, головним чином обираючи втечу, а не бійку. Як хижаки, вони дуже ефективні: до жаху багатьох видів, вимирання яких спричинила свого часу появу котів, вважають науковці.

Коти розмовляють тільки з людьми!
Коти розмовляють тільки з людьми!

Шипіння є попереджувальним знаком

Оскільки більшість котів радше втечуть, ніж нападуть, шипіння кота означає - відійди. Це їхній спосіб уникнути нападу. Це попередження, мовляв, я нападу на вас, якщо ви підійдете ближче, але насправді я цього не хочу! Кіт в цьому випадку, скоріше добрий, ніж злий, наполягають знавці пухнастиків. 

Кішки відчувають запах через рот

У котів у роті є ще один орган нюху! Він розташований у піднебінні і називається органом Якобсона. Деколи кіт смішно витягує мордочку з привідкритим ротом, в цей час він не посміхається, а всотує трохи повітря, аби проаналізувати незвичайні запахи.

Кішки не вміють злазити вниз

Є причина, чому коти зазвичай застрягають на деревах. Це через їхні кігті, які вигнуті лише в один бік, що полегшує підйом нагору, утримування та чіпляння кігтями за об’єкт, на який тварини піднімаються. Але це ж ускладнює спуск тим самим шляхом вниз. Більшість котів тоді панікують і залишаються на місці, чекаючи, коли їх врятують, переконують ветеринари. За їхніми словами, взагалі-то коти могли би спуститися вниз, якби трошки "попрацювали".

Котячі вуса  - не просто звичайні волоски

Ветеринари називають їх тактильними вібрисами. Фолікул, звідки виходить волосся, має безліч нервових закінчень, тому вони дуже чутливі, схожі на кінчики пальців. Не стрижіть котячі вуса, тому що ними коти відчувають довколишній простір, навіть потоки повітря. Це одна з причин, чому рекомендуються широкі неглибокі миски для їжі та води. У вузьких мисках вуса постійно лоскотатимуть кота, і це може його дратувати. 

Коти розумніші, ніж ми думаємо!
Коти розумніші, ніж ми думаємо!

У кішок є інший набір вусів

Шукайте такий "комплект" на задній частині їхніх передніх лап, саме він відомий як зап’ясткові вуса. Вони дають коту важливий сенсорний зворотний зв’язок щодо здобичі: що потрібно, щоб зловити й взяти здобич під контроль.

Коти мають багатофункціональні лапи

Коти потіють через лапи. У них є невеликі потові залози між пальцями лап, хоча основний спосіб охолодження котів - це облизування, дихання та пошук прохолодних місць. На їхніх лапах також є так звані пахучі залози. Отже, коли вони дряпають меблі, вони часто позначають свою територію, залишаючи свій запах. 

Трохи жаху про пеніс кота

Пеніс кота вкритий біологічними "колючками". Це стимулює самку до овуляції після спарювання. При цьому овуляція в кішок відбувається лише після спаровування. Самці при цьому під час спаровування непереливки, кажуть вчені. Якщо ж кіт кастрований, шипи з його пеніса - відпадають.

Кішки полюють поодинці

Навіть якщо вони живуть з іншими котами. Їхня егоїстична репутація таки заслужена. Якщо вони не забезпечують кошенят, вони не діляться тим, що зловили. Вони не схожі на левів, які полюють на зграєю. 

У кішок немає ключиці

Ось чому вони такі гнучкі та спритні, а ми, люди та інші тварини, ні. Кішки є висококваліфікованими скелелазами та стрибунами,  і відсутність твердих ключиць дозволяє їм розширити рух передніх кінцівок.

Коти мають "первинний мішок" 

Саме в ньому вони накопичують запаси на зиму. Це місце, де у них є жирові подушечки в паху, яке стає трохи більшим через збільшення ваги. Побачити його можна у домашніх добре відгодованих котів.

Коти навчилися співмешкати з людьми!
Коти навчилися співмешкати з людьми!

Ваш кіт розмовляє з вами

Нявкання - це не те, що вони зазвичай роблять одне з одним. Коти в основному нявкають до людей, і це те, що вони навчилися робити. Кішки, які живуть разом, як правило, не спілкуються таким чином, як і дикі коти в присутності людей, що свідчить про те, що коти навчилися привертати нашу увагу. 

Дослідження також показало, що коли кішка муркоче, просячи їжу, то використовує звуковий високочастотний компонент, який нагадує плач людської дитини. Це не може не впливати на психіку власника кота, звісно той одразу поспішає на допомогу. Ось чому коти - головні!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.