Коти не придурки – їх невірно розуміють: ось, як потрібно

Поради ветеринара, як допомогти котячим друзям прожити найкраще життя поруч з вами

Коти, котики, тварини, природа, пухнасті друзі, корисні поради
Щоб зробити кота щасливим – треба поважати його котячість!

Кішки здатні на більше, ніж думають люди. Коти не придурки – їх просто неправильно розуміють, написали цьогоріч автори The Washington Post. Чим більше ми дізнаємося про котів, тим більше розуміємо, що вони складні особистості з унікальними характерами та вподобаннями, здатні до навчання. Ось науково підтверджені поради, як покращити життя ваших котячих сусідів.

Звертайте увагу на мову тіла

Кішки спілкуються з людьми за допомогою мови тіла та вокалізації. Хоча коти спрямовують нявкання на людей, і ці нявкання змінюються залежно від контексту, люди не вміють їх розшифровувати. Але ми можемо читати котячу мову тіла.

Наприклад, повільне моргання, швидше за все, свідчить про позитивний емоційний стан. Кішки, які незадоволені, наприклад, не хочуть, щоб їх торкалися, завмирають, відсуватися, розплющують вуха, шиплять або – якщо вони відчувають, що у них немає іншого виходу – дряпаються чи кусаються.

Краще дозволити котам підходити до вас на їхніх умовах, а не наполягати на соціальній взаємодії. Кіт, який наближається до вас із піднятим хвостом, подає дружній сигнал. А хвіст, що махає з боку в бік, сигналізує про роздратування.

У котів завжди повинна бути можливість відмовитися від будь-якої взаємодії, наприклад від дотиків. Якщо ви не впевнені, просто запитайте – припиніть гладити. Якщо вони підуть, вони не зацікавлені. Якщо вони труться об вас головою, вони хочуть продовжити спілкування.

Забезпечте середовище

  • Організуйте безпечне місце, щоб коти могли відійти, якщо їх злякають.
  • Поставте їжу, воду, зробіть туалетну зону, зону для вичісування, ігрову зону та зону для відпочинку чи сну.
  • Надайте можливість для гри та хижацької поведінки, як-от іграшок з іграшками-паличками, які імітують полювання.
  • Чергуйте взаємодії з котом, поважаючи вибір кота щодо того, чи взаємодіяти та як це робити.
  • Поважайте важливість чуття кішки, уникайте небажаних подразників – сильні запахи та гучні звуки.
  • Виявилося, що коти сумують за смертю своїх домашніх улюбленців – навіть собак.

Слідкуйте за лотком

Лоток для туалету може бути для вас неприємною роботою, але важливість просторого лотка для вашої кішки неможливо переоцінити. Коти вважають за краще використовувати чистий лоток для туалету, навіть якщо вони єдині в сім’ї.

Коти люблять проводити час в лотку до, під час і після туалету, і в основному вони віддають перевагу великому лотку. Погана гігієна підстилки пов’язана з ризиком проблем із сечовипусканням, які можуть бути небезпечними для життя.

Опитування понад 12 тисяч власників котів показало, що проблеми з сечовипусканням були більш поширеними в домогосподарствах з малою кількістю лотків для туалету на кота, де рідше видаляли фекалії з лотків і використовували котячі туалети кристалічного типу. Якщо ви змінюєте тип підстилки, рекомендується повільний перехід, щоб коти могли звикнути до змін.

Котики оцынять, якщо ви надасте ъм особистий простыр, і прийдуть самі.
Котики оцінять, якщо ви надасте їм особистий простір, і прийдуть лащитись самі.

Котяче сусідство 

У вас більше одного кота? Напруга між домашніми котами є поширеною, але часто її не помічають, оскільки це не завжди фізична бійка. Ознаки напруженості між котами можуть включати тривале споглядання або навіть блокування використання таких ресурсів, як лоток для туалету чи дверцята для котів, щоб перешкодити іншим котам використовувати їх.

Це може спричинити хронічний страх, занепокоєння та захворювання, пов’язані зі стресом, у котів. Навчання тому, щоб розпізнавати напругу між домашніми котами та впоратися з нею може покращити добробут усіх сторін.

Гуляйте разом

Приблизно 65% власників котів постійно утримують їх удома, тоді як 24% власників випускають їх погуляти. І тут вступають такі ризики, як недоброзичливі сусіди, котячі бійки, інфекційні захворювання, такі як вірус котячого імунодефіциту або FIV, зараження гельмінтами, нещасні випадки та травми від автомобіля. Проте власники котів, яких увесь час тримали вдома, частіше повідомляють про проблемну поведінку своїх підопічних.

Отож, якщо хочете знайти баланс, вигулюйте свого кота на довгому повідку, принаймні раз на тиждень. Доступ до відкритого повітря забезпечує сенсорну стимуляцію з різними звуками та запахами. 

Привчіть до переноски без бою

Кішки, які не виходять з дому, швидко вчаться асоціювати того, хто тримає переноску, з поїздкою в незнайоме середовище. Не потрібно бути генієм, щоб зрозуміти, що візит до ветеринара неминучий, коли з’явилася переноска.

Але цю негативну асоціацію можна змінити. Коти, яких винагороджували ласощами, швидше заходили всередину та навіть відпочивали в переносці й відчували набагато менший стрес під час відвідування ветеринара.

Кішки розумні й, всупереч поширеній думці, піддаються дресируванню. Цей процес може бути корисним як для котів, так і для людей. Маючи терпіння та відданість, ви зможете навчити свого кота добровільному переходу в його переноску.

Коротко кажучи, надайте котам вибір, поважайте їхню котячість, звертайте увагу на їхні потреби та намагайтеся побачити наш світ з їхнього погляду. Ваш кіт буде просто щасливий!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube