На північно-західному узбережжі Чорного моря зафіксовано активне поширення інвазивного виду: синього американського краба
В Україні помітили синього американського краба. Наразі цей вид активно поширюється на північно-західному узбережжі Чорного моря. Цей хижий вид родом з Атлантики.
Відомо, що ці краби стрімко просувається від турецьких та болгарських берегів у напрямку до українського узбережжя та дельти Дунаю. Про це повідомляє Держекоінспекція у Telegram.
Зазначається, що синій краб є активним хижаком і сильним конкурентом, який загрожує місцевим видам молюсків, дрібних ракоподібних та молоді риб. Він порушує баланс прибережних екосистем - особливо в умовах зміни клімату, до яких він добре адаптується.
Восновному цей вид проникає через баластні води суден і природне розселення через Босфор із Середземного моря. В Україні його знаходять ще з 2019 року, а нещодавно виявили у районі дельти Дунаю.
"Досвід Італії, Греції та Туреччини показує, що контрольований вилов синього краба може не лише зменшити його вплив на екосистему, а й приносити прибуток — його м'ясо високо цінується у гастрономії", - додали у Держекоінспекції.
У Дніпрі зафіксували зграї сарани, які масово знищують рослинність і можуть викликати алергію в людей. Біологи пояснюють це наслідками кліматичних змін та руйнування екосистеми після знищення Каховського водосховища. Слідом за комахами до міста потягнулися й жаби - вчені закликають не панікувати: це природна міграція, яка відбувається щороку.
Мешканці Дніпра пишуть, що зграї сарани спостерігають у південно-східних районах міста, зокрема на Перемозі-6. Крім Дніпра та Запоріжжя, нашестя також фіксують у Вінниці. Комахи не лише шкодять агросектору, а й можуть знищувати міські насадження та провокувати алергічні реакції у людей.
Доктор біологічних наук, завідувач кафедри Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету Роман Новіцький пояснив у коментарі "Першому Криворізькому", що такі явища рідкісні, але не аномальні. Вперше за останні 30 років в Україні спостерігається настільки масова поява сарани.