Тривалий час вчені вважали, що причина втрати пальців у хворобах чи інфекціях
У містах і селищах дуже багато голубів. Якщо до них придивитись, можна побачити дефекти лап, а саме у деяких птахів не вистачає або повністю відсутні пальці. На їх місцях з'явились специфічні нарости. Так, виглядає це непривабливо, і не варто чіпати цих птахів. Адже вони тут жертви.
Як пише видання IFLScience, тривалий час вчені вважали, що причина відсутності пальців та деформування стопи пов'язані з хворобами та інфекціями, але останні дослідження Центру екології і наук Парижа показали, що винні люди. Саме через їх волосся і не тільки птахи втрачають пальці.
Науковці провели дослідження 46 місць проживання голубів у французькій столиці і виявили 30 голубів з понівеченими пальцями, що становить приблизно 20% від обстеженої популяції дорослих голубів. Отримані дані зіставили з екологічними умовами кожного місця, а саме щільністю популяції, рівнем забруднення повітря, рівнем шуму та органічного забруднення.
Як з'ясувалось, інфекційні захворювання не мали відношення до знівечених лап у голубів. Натомість дослідження показало, що у районах міста з високою щільністю населення і вищим рівнем забруднення повітря та шуму спостерігався більший відсоток каліцтв у голубів. Це свідчило про причетність людини. Зокрема, команда відзначила, що понівечені голубині лапи тісно пов'язані з кількістю перукарень в цьому районі. Також був виявлений зв'язок з місцями, де можуть бути розкидані синтетичні волокна та нитки, наприклад, на відкритих ринках й у вуличних кіосках з їжею.
Дослідники припустили, що голуби стикаються з волоссям і штучними нитками збираючи матеріали для гнізд. Вони щільно обмотуються навколо пальців, що призводить до порушення кровообігу, набряків, пошкодження тканин і, зрештою, до втрати пальців. Зняти самостійно нитки та волосся у птахів майже не виходить. Тож така, на перший погляд, дрібниця, як викинуте волосся чи нитки, коштує птахам здоров'я.
Голуби давно та швидко адаптувались у міському середовищі. Вони селяться на дахах будинків, уступах, ущелинах будівель. Жваві міські райони забезпечують їм постійний доступ до їжі, від подачок людей до кинутої їжі та сміттєвих баків. Це дозволяє їм процвітати круглий рік, не побоюючись хижаків.
Але міські голуби мають погану репутацію. Їх називають "щурами з крилами", через здатність переносити хвороби, як гризуни. Насправді ж, птахи роблять все можливе, аби вижити у суворому середовищі, де домінує людина. Тобто вони є жертвами антропогенного забруднення і набагато більше страждають від нашого забруднення, ніж люди від їх присутності.