Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Найбільш проблемним в Україні залишається питання працевлаштування
Рівень бідності в Україні торік зріс з 5,5% до 24,2%. За межею бідності опинились 7,1 мільйона людей. Найбільше це позначилося на сільській місцевості.
Про це йдеться у звіті Світового банку, пише The Guardian. Різко подорожчали їжа, паливо та послуги, подекуди на 40-50%
"Враховуючи, що безробіття неофіційно становить 36%, а інфляція досягла 26,6% наприкінці 2022 року, в майбутньому все більше українців можуть опинитися за межею бідності", – попередив регіональний директор Світового банку в справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.
Економістка Олена Білан розповіла, що ситуація могла б бути ще гіршою без величезного пакета фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти.
"Ми спостерігаємо падіння ВВП на 30% переважно тому, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких вона більше не має доступу. У нас була інфляція у 26% - знову ж таки, що могло бути й гірше - але зарплати людей також залишилися незмінними, а валюта знецінилася стосовно долара на 20%", - сказала Білан.
Вона додала, що найбільша проблема полягатиме в тому, як створити нові робочі місця. Варто додати, що схожий прогноз у березні 2022 року дала Організація Об'єднаних Націй (ООН). За оцінкою Програми розвитку ООН, затяжна війна росії проти України може спричинити бідність 90% населення.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль оцінює падіння економіки держави 2022 року в понад 30% і очікує зростання на 0,3% цього року. Про це він у лютому сказав німецькому журналу Spiegel.
"За попередніми оцінками, падіння за 2022 рік становить понад 30%. Третина нашої економіки зникла… Інфляція дещо перевищує 26%", - сказав Шмигаль.
Він нагадав, що багато підприємств були фізично знищені, наприклад "Азовсталь", яке було одним із провідних виробників металу в країні. Водночас Шмигаль назвав важливим те, що попри таке падіння, українська економіка сплатила на 10% більше податків, ніж у 2021 році.
"Усі податки, які ми збирали, йшли на армію. Інша половина бюджету фінансується завдяки допомозі наших партнерів, зокрема Німеччини", - зауважив Шмигаль.
Оцінюючи перспективи на 2023 рік, Шмигаль назвав цифру зростання ВВП 0,3%. Такий прогноз базується на найгірших можливих умовах: що війна триватиме протягом року і що ракетні атаки на енергетичну інфраструктуру продовжуватимуться. Дефіцит бюджету планується на рівні майже 38 мільярдів доларів.
Раніше ми писали, що експерт спрогнозував курс валют в Україні найближчим часом. Також читайте, які галузі та компанії стали найбільш збитковими в Україні через війну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.