У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
За березень інфляція складає 21 % у річному вимірі
У річному вимірі інфляція в березні становила 21,3 %, що означає суттєве падіння темпів росту цін, адже, для порівняння, у лютому вона становила 24,9 %. Водночас у місячному вимірі вона все ще зростає і становить 3 %. Найбільше з усіх категорій подорожчали «одяг і взуття» — на +12, 5 %.
Державна служба статистики повідомляє, що від початку року ціни зросли на 3 %, але в річному вимірі інфляція зменшується. У березні 2023 року інфляція в Україні зменшилась порівняно з попередніми місяцями. Вона становила 21,3%, що менше ніж 24,9 % у лютому та 26 % у січні. Базова інфляція — зросла на 1,3 % порівняно з попереднім місяцем, і за перші три місяці 2023 року склала 2,5 %. Базова інфляція вказує на зміну середніх цін на товари та послуги, без врахування цін на харчі та енергетичні ресурси, оскільки ціни на них можуть значно коливатися. Це дає більш точне уявлення про загальний рівень інфляції.
За даними Держстату, у березні ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли загалом на 2,2 %. На овочі ціни зросли на 17,3 %. Ціни на рис, продукти зернової переробки, соняшникову олію та сало знизилися на 2,3–0,2 %. Найбільше подорожчали овочі – на 17,3%. На 1,8–0,4% зросли ціни на яйця, безалкогольні напої, м’ясо та м’ясопродукти, хліб, макаронні вироби, молоко та молочні продукти, масло, цукор, рибу та продукти з риби.
Предмети домашнього вжитку та побутова техніка додали в ціні 24,9 %. Ціни на одяг і взуття збільшилися на 12,5 %, а ціни на транспорт знизилися на 0,9 % через зниження цін на паливо та мастила на 3 %. Однак, ціни на проїзд у залізничному пасажирському транспорті зросли на 5,3 %.
Також у березні ціни на послуги охорони здоров’я зросли на 0,6 % через зростання вартості амбулаторних послуг на 0,8 %. У той час як на освіту — на 9,6 %. У сфері відпочинку та культуру ціни зросли на 14,8. Ресторани та готелі подорожчали на 22,3 %. Загалом, хоча ціни на деякі продукти продовжують зростати, інфляція в країні сповільнюється, адже є суттєве зниження цін на інші категорії.
Інфляція — це загальний рівень зростання цін на товари та послуги в економіці країни, яке відображує зниження купівельної спроможності грошової одиниці. Річна інфляція вимірює загальний рівень зростання цін упродовж року, тоді як місячна — вимірює зміну цін за місяць.
Наприклад, річна інфляція на 2023 рік визначається порівнянням загального рівня цін у 2023 році із загальним рівнем цін у 2022 році. У той час як місячна інфляція за березень 2023 року визначається порівнянням загального рівня цін у березні 2023 року із загальним рівнем цін у лютому 2023 року.
Раніше ми поділилися з вами думкою експертів про те, як змінюватиметься ціна на основні продукти, послуги та пальне у квітні. Інформатор також писав про те, що у квітні в Україні проведуть перерахунок пенсій для пенсіонерів, які продовжують працювати, але виплати будуть пізніше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.