Сім'ям полонених потрібна особлива увага: в Міноборони повідомили про зріст кількості військових із стресовими розладами

Голова Департаменту охорони здоров'я Міноборони Оксана Сухорукова заявила, що посттравматичний стресовий розлад виявляється у 29% військових

ПТСР у військовополонених
Міноборони впроваджує нові ініціативи для подолання ПТСР

Кількість військовослужбовців, які страждають на неврологічні захворювання, пов'язані з психоемоційним стресом, поступово збільшується. Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) виявляється у 29% від усіх випадків неврологічних розладів серед українських військових. І ця статистика ймовірно зростатиме надалі.

Про це повідомила 28 липня Оксана Сухорукова, голова Департаменту охорони здоров'я Міністерства оборони України. Вона зазначила, що Міноборони активно працює над розробкою системи психологічної підтримки для військових. Важливість психологічної допомоги підкреслюється на всіх етапах служби, включаючи самодопомогу, кризові інтервенції, підтримку в психологічних пунктах, розташованих далеко від лінії фронту, а також довготривалу допомогу.

"Особливу увагу слід приділяти підтримці військовослужбовців та їхніх родин, які повертаються з полону", - підкреслила Сухорукова.

Вона наголосила на важливості підтримки родин військовополонених на всьому цьому шляху: від моменту отримання повідомлення про те, що їхній близький зник безвісти, у пошуку, в очікуваннях і до його звільнення. Очільниця Департаменту охорони здоровʼя МОУ також закликала до співпраці у створенні ефективної системи психологічної підтримки, а також у її реалізації.

Що таке ПТСР і як його виявити

За час війни в Україні велика кількість громадян зіткнулись з річчю, про яку раніше і гадки не мали - посттравматичний стресовий розлад. Звуки вибухів, полон, окупація, ворожі обстріли можуть повертатись до тих, хто це пережив. 

За статистикою центру громадського здоровʼя наразі близько 40% військовослужбовців потребують психологічної допомоги, а ПТСР - у кожного пʼятого. Ба більше, 2.5% всього населення країни точно мають посттравматичний стресовий розлад. 

Серед найбільш виражених симптомів - нічні жахи, депресія, дратівливість, бажання нашкодити собі. А також постійні думки про побратимів та тих, кого вже немає.  Проблема ПТСР багатьох українців буде супроводжувати упродовж всього часу, доки триває війна, а декого – і після нашої перемоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube