Демобілізація військових: в Міноборони пояснили, від чого залежить ухвалення законопроєкту

Питання демобілізації має вирішуватися узгоджено з Генеральним штабом, військовим керівництвом, Міністерством оборони та всіма дотичними структурами, кажуть в Міноборони

Демобілізація в Україні
В Україні тривають консультації щодо демобілізаційного законопроєкту

В Міністерстві оборони України назвали роботу над законопроєктом про демобілізацію складним процесом. Він залежить від ряду чинників, в тому числі й темпів мобілізації. Втім, військові на фронті розуміють, що наразі потрібне поповнення на позиціях.

Про це в інтерв'ю виданню NV розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін. Він наголосив, що консультації щодо демобілізаційного законопроєкту йдуть постійно, але багато що буде залежати від ситуації на фронті, темпів мобілізації, допомоги партнерів й того, чи будуть вони дотримуватися дедлайну її постачання.

"На це впливає і підготовка тих людей, які будуть виконувати бойові задачі, і ефективність застосування сил і засобів безпосередньо на полі бою. Це дуже комплексне питання, яке має вирішуватися узгоджено з Генеральним штабом, військовим керівництвом, Міністерством оборони і всіма структурами, які до цього дотичні", - заявив Лазуткін.

Він додав, що військові самі розуміють, що зараз потрібне насамперед поповнення на позиціях, де тривають активні бойові дії. Міноборони працює над збільшенням ротацій.

"Військові ситуацію розуміють, прекрасно розуміють, і ми будемо робити все можливе для того, щоб в майбутньому кількість ротацій, як мінімум, відповідала потребі у відновленні тих людей, які знаходяться на лінії фронту", - зауважив речник Міноборони.

Демобілізація в Україні

Положення про демобілізацію прибрали з нового закону про мобілізацію. До Верховної Ради на голосування документ потрапив вже без цього пункту. Ініціаторами цього стали Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та міністр оборони Рустем Умєров. Тоді у відомстві пообіцяли розробити окремий законопроєкт, що врахує всі моменти. Проте досі робота над ним не завершилась.

У квітні цього року речник Міноборони Лазуткін заявляв, що версія законопроєкту про демобілізацію, яку можна подати до Ради, з'явиться у найближчі вісім місяців. А у червні член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявляв, що Верховна Рада не отримувала від Кабінету міністрів законодавчих ініціатив щодо демобілізації.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телемарафону 25 липня заявив, що Україна не може дозволити собі проведення демобілізації військових у нинішніх умовах. Інакше вона повторить помилку більш як сторічної давності, через яку може програти війну. Єдиний вихід - це впровадити більше відпусток, частіші ротації та інші привілеї для воїнів. А раніше  голова МВС Ігор Клименко сказав, що якщо зараз провести демобілізацію тих військових, що перебувають на війні понад 2 роки, то фронт "просяде" й підрозділи будуть неповноцінними.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube