Шмигаль хоче підвищити військовий збір та не бачить інші джерела наповнення бюджету

Шмигаль назвав суму, яку держава витрачає на одного військового

Військовий збір
Шмигаль про збільшення військового збору

Міжнародні партнери не надають коштів на Збройні сили України. Тож Уряд розглядає збільшення військового збору для фінансування армії. Відповідну заяву на пресконференції зробив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Шмигаль розповів, скільки держава витрачає на одного військового. За його словами, фінансування кожного бійця для бюджету вартує 1,2 мільйона гривень. 

"Стосовно бюджету цього року і 2025 року. Коли ми планували бюджет 2024 року спільно з МВФ, одним з прогнозів партнерів було, що війна буде тривати до літа 2024 року. Відповідно в бюджеті були заплановані військові витрати такими, якими вони зараз є. Але у нас триває мобілізація, до заповнення вакансій в ЗСУ, це потребує більшого фінансування. Ми знаємо, що фінансування кожного військового для бюджету вартує 1,2 мільйона гривень, відповідно коли ми добираємо людей - маємо збільшувати бюджет ЗСУ. Цифра в 500 мільярдів гривень, яка озвучена і подана - це той дефіцит, який потрібен ЗСУ до кінця цього року", - заявив Шмигаль.

За його словами, у наступному році бюджет буде враховувати нові реалії. Наразі триває дискусія з МВФ щодо подальшого фінансування. Шмигаль наголосив, що партнери не надають кошти на ЗСУ, тому фінансування здійснюється з внутрішніх ресурсів, включаючи запозичення на внутрішньому ринку та інші фінансові інструменти.

"Партнери не дають кошти на ЗСУ, ми маємо фінансувати самостійно, ми знаходимо ресурси як в запозиченнях на внутрішньому ринку, так і в інших фінансових інструментах. Одним з джерел ми бачимо збільшення військового збору і питання справедливого розподілу військового збору в українському суспільстві. Це власне те, що подав Кабмін як пропозицію", - додав Шмигаль.

Крім того, Кабмін планує отримати близько 50 мільярдів гривень від конфіскованих російських активів. Їх використають, як для покриття дефіциту бюджету, так і для військових потреб.

 

Закриття бюджетної діри без підвищення ставок військового збору та ПДВ

Народна депутатка Ніна Южаніна нещодавно запропонувала Уряду сформулювати норми, що допоможуть наповнити державний бюджет іншим чином, ніж огульно підвищувати ставки військового збору для всіх людей і підприємців. Запропоновані нею рішення будуть безболісні для громадян і мікро- й малого бізнесу. Вона рекомендує збільшити до кінця року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, ставку податку на дохід організаторів азартних ігор з 18% до 50%. В тому числі за весь 2024 рік, як це минулого року зробили щодо банків. Встановити ПДФО з виграшу також у розмірі 50% (замість чинних 18%). Ці рішення дозволять залучити такий додатковий ресурс:

  • IV квартал 2024 року — 19,5 мільярда гривень,
  • 2025 рік — 34 мільярди гривень.

Крім того, вона пропонує привести ставки акцизного податку на тютюнові вироби до вимог Директиви ЄС щодо мінімального акцизного податкового зобов'язання (переведення грошової одиниці виміру ставки з гривень у євро, поступове збільшення адвалорної ставки з 12 до 25%). Ці рішення дозволять залучити такий додатковий ресурс:

  • IV квартал 2024 року — 5 мільярда гривень,
  • 2025 рік — 21,5 мільярда гривень.

Южаніна пропонує підвищити ставки та вдосконалити сплату рентної плати за користування надрами для видобування газу природного (нові свердловини, надприбутки, касовий метод сплати). Ці рішення дозволять залучити такий додатковий ресурс:

  • IV квартал 2024 року — 8 мільярда гривень,
  • 2025 рік — 28 мільярда гривень.

В результаті прийняття цих норм можна буде отримати:

  • у IV кварталі 2024 року — 32,5 мільярда гривень,
  • у 2025 році — 83,5 мільярда гривень.

"А головне — прийняття таких пропозицій не потребуватиме перегляду ставки ПДВ", - наголошувала Южаніна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube