Ніна Южаніна пропонує підняти податки з ігорного бізнесу, підняти акцизи на тютюн та рентну плату за користування надрами
Народна депутатка Ніна Южаніна запропонувала уряду сформулювати норми, що допоможуть наповнити державний бюджет іншим чином, ніж огульно підвищувати ставки військового збору для всіх людей і підприємців. Запропоновані нею рішення будуть безболісні для громадян і мікро- й малого бізнесу.
Ніна Южаніна рекомендує збільшити до кінця року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, ставку податку на дохід організаторів азартних ігор з 18% до 50%. В тому числі за весь 2024 рік, як це минулого року зробили щодо банків. Встановити ПДФО з виграшу також у розмірі 50% (замість діючих 18%). Ці рішення дозволять залучити такий додатковий ресурс:
Крім того, вона пропонує привести ставки акцизного податку на тютюнові вироби до вимог Директиви ЄС щодо мінімального акцизного податкового зобов'язання (переведення грошової одиниці виміру ставки з гривень у євро, поступове збільшення адвалорної ставки з 12 до 25%). Ці рішення дозволять залучити такий додатковий ресурс:
Ніна Южаніна пропонує підвищити ставки та вдосконалити сплату рентної плати за користування надрами для видобування газу природного (нові свердловини, надприбутки, касовий метод сплати).Ці рішення дозволять залучити такий додатковий ресурс:
В результаті прийняття цих норм можна буде отримати:
“А головне — прийняття таких пропозицій не потребуватиме перегляду ставки ПДВ”, - зазначила ніна Южаніна.
Міноборони України не може заплатити українським військовим "бойові" до 20 вересня через нестачу коштів. Про це 6 вересня в ефірі телемарафону розповіла народна депутатка України від фракції "Слуга Народу", очільниця бюджетного комітету ВР Роксолана Підласа. За її словами, у Верховній Раді проголосують за зміни держбюджету до цієї дати.
Підласа пояснила, що бюджет був спланований так, щоб Україні щомісяця вистачало грошей на купівлю військової техніки та оплату для військовослужбовців. Однак у першому кварталі 2024 року США не давали Україні військової допомоги, а тому країна була змушена замістити власними коштами.
У вівторок, 3 вересня, Парламент підтримав за основу внесення змін до держбюджету-2024 з метою збільшення видатків сектору безпеки та оборони на 495,3 млрд грн. Водночас законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу, який є системно пов’язаним зі змінами до держбюджету, парламентарі відправили на повторне перше читання. Мінфін закликав парламентарів таки підвищити податки.
Законопроєкт про зміни до Податкового кодексу, який парламентарі відправили на повторне перше читання, в чинній редакції передбачає:
1. Підвищення ставки військового збору:
2. Запровадження щомісячної сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств платниками податку, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним (за кожну АЗС), у розмірі:
Для місць роздрібної торгівлі пальним, за адресою яких здійснюється роздрібна торгівля алкогольними напоями та/або тютюновими виробами:
3. Установлення 25 % ставки податку на прибуток для фінансових установ з 2025 року.
4. Зміна податкового періоду подання звітності з ПДФО з квартального на місячний, це необхідно для моніторингу сум заробітних плат для запровадження механізму “економічного бронювання”. Такий механізм наразі напрацьовують Міністерство економіки спільно з Міністерством цифрової трансформації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.