Російські війська продовжують атаки на Сході, використовуючи стратегію виснаження сил ЗСУ; українські підрозділи утримують позиції, але тиск зростає
На Донбасі попри часткову стабілізацію на Покровському напрямку, українські війська продовжують втрачати позиції. Ворог наступає на Курахове і навіть може оточити на цій ділянці певні підрозділи ЗСУ. Ситуацію на південь від Покровська військові експерти характеризують як вкрай ризиковану для українських сил.
Аналізуємо захоплені ворогом позиції, логістичні проблеми і важку ситуацію з евакуацією цивільних, а також подальші плани окупантів на Донбасі.
За останні дні російські війська захопили Водяне та просунулися в напрямку Гродівки, повідомляє DeepState. На Покровському напрямку ситуація тимчасово стабілізувалася.
Росіяни відновили наступ у бік Покровська та штурмують Лисівку на захід від Новогродівки. Про це повідомляє військовослужбовець ЗСУ із позивним "Мучний".
"Новогродівка-Лисівка: ворог зміг просунутися на південному заході та засів у гілці, ми її закриваємо касетками", – написав він.
Також ворог просунувся в Красногорівці, біля Новогродівки, поруч з Вугледаром. Росіяни продовжують атакувати, зокрема на Курахівському напрямку, де існує загроза оточення українських військових.
Незважаючи на значні втрати серед новоприбулих підкріплень, українські сили на Курахівському напрямку продовжують відбивати атаки, повідомляє The Economist. Солдати повідомляють про важкі бої та втрати, але контратаки з використанням танків допомогли стабілізувати фронт.
Згідно зі звітами Генштабу ЗСУ та інформацією з фронту, українські війська успішно стримують російські атаки. Так, станом на 10 вересня, на Покровському напрямку наші захисники зупинили 41 штурмову і наступальну дію агресора у бік населених пунктів Воздвиженка, Зелене Поле, Новотроїцьке, Гродівка, Новогродівка, Селідове та Михайлівка. Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Михайлівки та Новогродівки.
На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 46 атак. Основні зусилля ворог прикладав у районах Українська, Красногорівки, Костянтинівки та Георгіївки – де відбулось шість, сім, 15 та 12 боєзіткнень відповідно. На Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив дев’ять атак неподалік Неліпівки та Торецька.
Особливо важливою є робота окремих штурмових груп, які спеціалізуються на мобільних атаках, використанні безпілотних літальних апаратів (БпАК) та забезпеченні високоточної вогневої підтримки. Останнім часом збільшення кількості дронів на фронті дозволило українським захисникам зупинити ряд ворожих колон та виявляти їхні скупчення для точкових артилерійських ударів.
Логістика українських військ погіршилася, оскільки постачання пального, техніки та медичних ресурсів віддалилося від фронту. Евакуація поранених стала складнішою через перекриття основних шляхів, що ускладнює доступ до шпиталів.
"Бензовози, транспортні засоби постачання та штаби відкинуті, ховаючись від російської петлі, що затягується. Поповнення вже не відбувається швидко: отримання мінометів або протитанкових ракет Javelin займає в кращому випадку півдня. Евакуація поранених більш складна. Поруч є польові госпіталі, щоб стабілізувати найгірше становище. Але через те, що головна дорога на Покровськ перекрита, менше людей встигають до повноцінної лікарні", - йдеться у повідомленні The Economist.
Російські війська намагаються оточити українські позиції, зосередивши удари на Кураховому, Покровському та Торецькому напрямках. Росіяни активно застосовують безпілотники та артилерію, імітуючи розвідувальні операції з метою завдати максимальних втрат українським силам.
Командування російських сил, зокрема 2-ї загальновійськової армії (ОВА) та 90-ї танкової дивізії, наразі перебуває в складній ситуації на Донбасі. Основна мета Росії полягає у ліквідації українського плацдарму на річці Вовча та одночасному просуванні на Покровськ. Проте супротивник стикається з проблемами координації дій і розподілу ресурсів на цих напрямках, аналізує у себе в телеграм-каналі військовий аналітик Костянтин Машовець.
"Ситуація у південній частині смуги наступу противника на Покровському напрямку, на даний момент, залишається вкрай важкою (адже, об'єктивно, загроза ліквідації нашого плацдарму на схід від Вовчої, у напрямку на Невельську та витіснення наших військ за кордоном Україно – Курахівка продовжує бути значною", - пише він.
Він узагальнив основні завдання, які російські сили будуть ставити на цьому напрямку. По-перше, це ліквідація українського плацдарму на річці Вовча. І російське командування зосередило значні сили для досягнення цієї мети, включаючи підрозділи 2-ї ОВА, 90-ї танкової дивізії, а також мобілізаційний резерв. Вони намагаються оточити українські підрозділи на схід від річки, однак просуваються повільно через важкі бої за стратегічні села та неможливість прорвати оборону ЗСУ.
По-друге, ворог продовжуватиме наступ на Покровськ. Проте підрозділи, які діють на цьому напрямку, розосереджені через широкий фронт, що ускладнює виконання завдань і призводить до повільного просування. Російські сили змушені боротися за ключові села, такі як Гродівка та Новогродівка, але серйозних результатів на цьому напрямку не досягають.
Російське командування відчуває значні труднощі з координацією своїх дій, що виражається у коливаннях між завершенням операції на Вовчій та наступом на Покровськ. Важкі бої, зокрема за селища Українське та Гірник, затримують виконання завдань.
Українська армія продовжує утримувати стратегічні позиції та забезпечує підкріплення своїх підрозділів, що ускладнює реалізацію російських планів. Важливу роль відіграє виснаження російських сил, зокрема зменшення чисельності атакуючих підрозділів та обсягу використання бойової техніки.
Таким чином, незважаючи на зосередження значних сил, російські війська зустрічаються з труднощами у реалізації своїх планів на Донбасі через сильний опір ЗСУ, погану координацію і розосередження військ на кількох важливих напрямках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.