Шмигаль чітко окреслив перспективи у світі і вірогідність Третьої світової війни, якщо Україна впаде

Читать на русском

Премєр-міністр додав, що у разі програшу Україні буде багато конфліктів, багато подібних воєн, і врешті-решт це може призвести до Третьої світової війни

Читать на русском
Денис Шмигаль
Шмигаль попередив про ризики руйнування глобальної системи безпеки

Премєр-міністр додав, що у разі програшу Україні буде багато конфліктів, багато подібних воєн, і врешті-решт це може призвести до Третьої світової війни

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль попереджає про світову війну на фоні давно відкладеного голосування про допомогу в Конгресі США. Він висловив переконання, що при можливій поразці України у війні з Росією може настати Третя світова війна. Він також закликав Конгрес США прийняти давно відкладений законопроект про іноземну допомогу.

Про це прем'єр-міністр України повідомив в інтерв'ю BBC. Зокрема, він висловив переконання, що глобальну систему безпеки буде зруйновано, якщо "Україна паде", і всьому світу доведеться шукати нову систему безпеки.

"Або буде багато конфліктів, багато подібних воєн, і врешті-решт це може призвести до Третьої світової війни", - додав він.

Денис Шмигаль висловив "обережний оптимізм" стосовно ухвалення закону, який передбачає 61 мільярд доларів для Києва, від законодавців США. Цей пакет має бути проголосований Палатою представників цієї суботи, 20 квітня.

Крім допомоги для України, пропозиція включає фінансування для Ізраїлю та Індо-Тихоокеанського регіону. Росія наголошує, що будь-яка нова американська допомога не змінить ситуацію на полі бою. Говорячи з журналістами BBC, Шмигаль підкреслив необхідність допомоги від США: "Ці гроші нам потрібні вчора, а не завтра, не сьогодні". Він додав, що "якщо не отримаємо захист і допомогу.... Україна впаде".

Це вже не перший раз, коли Україна висловлює аналогічне попередження про наслідки можливої поразки. Президент Зеленський попереджав, що в разі перемоги Росії вона може атакувати Польщу, що може призвести до Третьої світової війни.

Кремлівські чиновники відкидають ці заяви як нагнітання страху серед країн Заходу. При цьому президент Путін назвав їх "повною нісенітницею", вказуючи на те, що Росія ніколи не нападала на країни НАТО, такі як Польща.

Тим часом опозиція в Республіканській партії блокує допомогу Україні. Деякі законодавці виступають проти надання допомоги за кордон, вважаючи, що спочатку потрібно забезпечити безпеку на кордоні з Мексикою. Однак президент Байден рішуче заявив, що підпише законопроект, щоб підтримати друзів США. Він зробив акцент на тому, що Україна критично залежить від поставок зброї, щоб боротися з Росією.

У лютому ЗСУ змушені був відступити з Авдіївки через нестачу боєприпасів. Президент Зеленський попередив про "катастрофічну" ситуацію і закликав до надання додаткової допомоги.

Розслідування показали значні втрати військових на обох сторонах. Тим часом Росія витрачає значні кошти на озброєння, заключаючи угоди з Іраном і Північною Кореєю.

Про який законопроєкт щодо допомоги України йде мова

Нагадаємо, що на цьому тижні спікер Палати представників США, Майк Джонсон, запропонував розділити сенатський законопроект щодо національної безпеки на чотири окремі законопроекти. Це призвело до того, що фінансування допомоги Україні у розмірі 60 мільярдів доларів було відокремлено в окремий законопроект.

17 квітня був оприлюднений текст цього законопроекту. У ньому передбачено передачу українським військам систем управління вогнем ATACMS.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.