Понад 60 мільярдів доларів та ракети ATACMS: з'явився текст нового законопроєкту про допомогу Україні від США

Спікер нижньої палати Конгресу Майк Джонсон представив свій закон про допомогу Україні

Допомога Україні від США
Розгляд документу відбудеться вже в суботу, 20 квітня

Стали відомі перші подробиці стосовно нового законопроєкту про допомогу Україні. Його пропонує спікер Палати представників Майк Джонсон. В документ входять далекобійні ракети ATACMS, а також виділення майже 61 млрд доларів. 

Щоправда, понад 23 мільярди з них буде використано на поповнення американських запасів озброєнь. Проєкт закону вже опублікований на сайті Палати. 

Зазначимо, що новий план щодо допомоги України відрізняється від попередніх. Пакет з іноземною допомогою, який пропонував президент Байден, тепер розділений на чотири окремі законопроєкти: з підтримкою України, Ізраїлю, Тайваню, а також інших потреб національної безпеки США. Український законопроєкт передбачає:

  • 13,8 млрд доларів на закупівлю новітніх систем озброєнь, оборонних товарів та оборонних послуг,
  • 11,3 млрд на поточні військові потреби США в регіоні,
  • 26 млн на нагляд та підзвітність стосовно допомоги.
  • документ зобов'язує президента Байдена передати нам ракети ATACMS. Однак є уточнення: якщо президент США визначить, що передача ракетних комплексів великої дальності зашкодить нацбезпеці та інтересам Сполучених Штатів, то він може утримати таке надання. 

З моменту ухвалення законопроєкту Держдеп та Пентагон повинні будуть надати спеціальну стратегію по підтримці Києва. На це в них буде 45 днів. 

Також передбачається 7,8 млрд прямої фінансової допомоги. На умови, за яких вони надаються, у телеграм-каналі звертає увагу нардеп Ярослав Железняк: 

  • кошти доступні до 30 вересня 2025,
  • кошти мають бути доступні незалежно від будь-яких інших законодавчих обмежень, які забороняють допомогу іноземним країнам, 
  • кошти, виділені для підтримки бюджету, не можуть бути використані для відшкодування пенсій, 
  • умови погашення: вся економічна допомога, надана Україні, повинна бути погашена Україною на умовах, встановлених президентом. Угода про погашення не може включати анулювання будь-яких або всіх сум боргу, крім як зазначено в подальших положеннях.
  • анулювання боргу: президенту забороняється анулювати будь-який борг до 15 листопада 2024 року. Після цієї дати до 50% загального боргу може бути анульовано, з урахуванням перегляду Конгресом. Будь-який залишковий борг також може бути анульований після 1 січня 2026 року, знову з урахуванням перегляду Конгресом.

Ще один важливий момент: передбачається конфіскація активів РФ для покриття як мінімум частини цих витрат. Однак основна частка цих грошей наразі лежить у Європі, і поки що їхнє майбутнє не є визначеним. 

Законопроєкт про допомогу Україні 

Нагадаємо, після багатьох місяців блокування та перипетій в Конгресі нарешті стала відома дата голосування за закон про допомогу Україні. Про це розповів спікер Палати представників Майк Джонсон. За його словами, очікувати голосування слід 20 квітня.

При цьому ще в лютому Сенат схвалив виділення 60 мільярдів доларів для України. Однак закон не може бути прийнятим без підтримки обох палат парламенту. А в нижній палаті він остаточно "загруз" на кілька місяців. Причому розподілення допомоги в сенатському законі було геть іншим, ніж у Палати представників: там близько 50 мільярдів доларів мали йти безпосередньо на оборонну підтримку. 

Раніше ми писали про плани США стосовно продажу Україні обладнання для модернізації ЗРК Hawk. Ці комплекси стоять на озброєнні наших сил ППО. "Інформатор" також повідомляв, що Київ очікує на позитивне рішення щодо допомоги з боку Конгресу до кінця квітня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube