Путін нелегітимний, а російські НПЗ є законними цілями для ЗСУ: ПАРЄ прийняла резолюцію щодо РФ

Читать на русском

Парламентська асамблея Ради Європи 17 квітня ще раз підтвердила, що за Путіна Росія перетворилася на фактичну диктатуру

Читать на русском
ПАРЄ
Резолюція ПАРЄ висловила протест проти Путіна та РПЦ

Парламентська асамблея Ради Європи 17 квітня ще раз підтвердила, що за Путіна Росія перетворилася на фактичну диктатуру

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) визнала президента Російської Федерації Володимира Путіна нелегітимним, Російську православну церкву (РПЦ) - інструментом російського впливу та пропаганди, а російські НПЗ - законними цілями ЗСУ. Про новини з ПАРЄ повідомила Євгенія Кравчук, член постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ.

Народна депутатка Євгенія Кравчук від фракції "Слуга народу" висловила своє захоплення резолюцією, наголошуючи на тому, що вона стала ще одним могутнім документом, що підтримує Україну та засуджує агресію Путіна. Про це вона написала у своєму Facebook.

Ця резолюція називається "Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Владіміра Путіна та його війні проти демократії". Документ отримав 87 голосів "за".

Важливою частиною резолюції стала вимога офіційно визнати нелегітимність Путіна та визнати РПЦ як інструмент російського впливу та пропаганди. Кравчук підкреслила, що з моменту приходу до влади Путін прокладає шлях до війни проти демократії та перекроює європейський і світовий порядок, встановлений після розпаду колишнього Радянського Союзу.

Резолюція також закликає держави-члени Європейського Союзу посилити санкції проти Росії як держави-спонсора тероризму та проти режиму Лукашенка в Білорусі. Крім того, вона стверджує необхідність створення міжнародного механізму компенсації жертвам російської агресії проти України.

"Дуже важливо, що Асамблея також закликала США – державу-спостерігача при Раді Європи – забезпечити, щоб законопроект Сенату про зовнішню допомогу, який включає військову допомогу Україні, був винесений на голосування без подальших затримок або в інший спосіб санкціонувати надання необхідної військової та іншої допомоги Україні якнайшвидше!" - повідомила рішення ПАРЄ Кравчук.

Ця резолюція стала ще одним кроком у напрямку визнання злочинів Путіна та Росії, а також встановлення міжнародної відповідальності за їхні дії. Також вдалось провести правки, які стосуються колонізованих народів росії, наголосила Кравчук.

США не схвалюють українські атаки на російські НПЗ

Адміністрація Байдена вважає атаки на НПЗ РФ безрозсудними та, ймовірно, підвищить ціни на нафту. Київ вважає їх необхідними для спротиву російській агресії. Нагадаємо, що віце-президентка США Камала Гарріс під час особистої зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на полях Мюнхенської конференції з безпеки в лютому попереджала утриматися від нападу на російські нафтопереробні заводи. Однак слова Гарріс викликали несподівану реакцію українського лідера: цей запит розгнівав Зеленського та його колег, які вважали це втручанням у важку війну з краще збройним супротивником.

Українські сили успішно атакували вже понад десяток нафтопереробних заводів на території росії. Це стало можливим завдяки використанню безпілотників зі штучним інтелектом, які обходять російську протиповітряну оборону. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.