Джонсон розділив фінансування України, Ізраїлю та Тайваню на окремі законопроєкти
Спікер Палати представників США Майк Джонсон оприлюднив свій план допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Він розділив питання фінансування вказаних країн на окремі блоки, що підтверджують зареєстровані законопроєкти. Окремо він виділив пріоритети щодо національної безпеки Сполучених Штатів.
Про це у понеділок, 15 квітня, повідомило видання The Hill, посилаючись на слова Джонсона. Зазначається, що план він оприлюднив у рамках закритої конференції Палати Республіканської партії. Розділення допомоги дозволить вносити правки по кожній країні, не торкаючись інших. Тому ймовірність погодження стає вищою.
"Джонсон оприлюднив свою пропозицію після кількох місяців відкладення будь-яких рішень щодо політично гострої теми. План полягає в тому, щоб перемістити чотири законопроєкти під одну процедурну норму, яка б дозволила процес внесення поправок", – йдеться у повідомленні.
The Hill акцентувало увагу на тому, що четвертий законопроєкт, який пов'язаний з національною безпекою Сполучених Штатів, не містить жодних положень про кордон з Мексикою. Натомість у ньому вказано наступні пункти: заборона TikTok,
використання конфіскованих російських активів для допомоги Україні, акт ленд-лізу для військової допомоги та конвертація кредитів для полегшення гуманітарної допомоги.
США не надають допомогу Україні вже досить тривалий час. Вони ще минулого року вичерпали всі доступні ресурси, а нове фінансування досі не погодили через розбіжності поглядів у Конгресі. Хоча Сенат схвалив виділення 60 млрд доларів ще у лютому цього року.
Якщо на минулих умовах не вдається погодити допомогу Україні, то у США почали розглядати можливість надавати її у кредит. Спікер Майк Джонсон допускає таку можливість, саме тому він і створив новий план, щоб це питання зрушило з місця.
У Верховній Раді України сподіваються, що пакет військової допомоги погодять до кінця квітня. Для цього потрібно переконати групу республіканців не блокувати це питання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.