Допомога Україні від США: Байден відповів, чи підпише законопроєкт Джонсона, який передбачає передачу Україні ATACMS

Читать на русском

Президент США нагадав, що Україна стикається з тривалими обстрілами з боку Росії, які різко посилилися за останній місяць

Читать на русском
Джо Байден
Байден каже про готовність негайно підписати необхідні для допомоги Україні документи

Президент США нагадав, що Україна стикається з тривалими обстрілами з боку Росії, які різко посилилися за останній місяць

Президент Сполучених Штатів Америки, Джо Байден, відзначив, що "негайно підпише" законопроекти, які були представлені спікером Палати представників, Майком Джонсоном, стосовно допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, як тільки їх затвердить Конгрес. Зокрема, Байден підкреслив свою рішучу підтримку ініціативи спікера Палати представників щодо надання допомоги Україні та Ізраїлю. А також підтримав гуманітарну допомогу палестинцям у Секторі Газа та зміцнення стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Заяву американського президента у середу, 17 квітня, поширила прес-служба Білого дому.  Президент США наголосив, що Ізраїль став об'єктом безпрецедентних атак з боку Ірану, тоді як Україна постійно стикається з обстрілами від Росії, які раптово зросли за останній місяць.

"Палата представників повинна прийняти цей пакет цього тижня, а Сенат має швидко його підтримати. Я без зволікань підпишу ці закони, щоб послати сигнал усьому світу: ми стоїмо пліч-о-пліч з нашими союзниками і не дамо Ірану чи Росії досягти своїх цілей", - додав глава держави.

Про який законопроєкт щодо допомоги України йде мова

Нагадаємо, що на цьому тижні спікер Палати представників США, Майк Джонсон, запропонував розділити сенатський законопроект щодо національної безпеки на чотири окремі законопроекти. Це призвело до того, що фінансування допомоги Україні у розмірі 60 мільярдів доларів було відокремлено в окремий законопроект.

Сьогодні, 17 квітня, був оприлюднений текст цього законопроекту. У ньому передбачено передачу українським військам систем управління вогнем ATACMS.

Раніше ми писали про плани США стосовно продажу Україні обладнання для модернізації ЗРК Hawk. Ці комплекси стоять на озброєнні наших сил ППО. "Інформатор" також повідомляв, що Київ очікує на позитивне рішення щодо допомоги з боку Конгресу до кінця квітня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.