Щоб позбутися імпортного газу. В Україні збудують 10 заводів із виробництва біометану

Цього року Європейський інвестиційний банк планує виділити 50 млн доларів для підтримки агропереробки, зокрема розвитку виробництва біометану та біоетанолу

Щоб позбутися імпортного газу. В Україні збудують 10 заводів із виробництва біометану
Завод з виробництва біометану

В Україні планують побудувати 5 заводів із виробництва біометану, наступного року - ще мінімум стільки ж. Завдяки виробництву альтернативного виду палива Україна наблизиться до заміщення імпорту природного газу. Цього року Європейський інвестиційний банк планує виділити 50 млн доларів для підтримки агропереробки, зокрема розвитку виробництва біометану та біоетанолу. 

Про це Інформатору стало відомо з повідомлення на сайті Верховної Ради.

«Цього року Європейський інвестиційний банк планує виділити 50 млн доларів для підтримки агропереробки, зокрема розвитку виробництва біометану та біоетанолу. Сподіваємось, це тільки початок. Відповідно, ми як законодавці, готові підтримувати наших аграріїв у цих ініціативах, тож працюємо над законопроектами», - зазначив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду. 

Біометан - це екологічний газ, отриманий з відходів харчової промисловості й тваринництва. Понад 20 країн ЄС мають біометанові заводи. Їхня кількість з 2010 року зросла у 10 разів. Найбільше біометану в Україні можна генерувати із соломи зернових культур та стебел кукурудзи, які зазвичай залишаються на полях після жнив. Експерти зазначають, що за рахунок виробництва біометану Україна може повністю відмовитись від імпорту природного газу і ще й експортувати значну частину виробленого палива.

«Оскільки Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських земель, то потенціал виробництва біометану великий. Бачимо зацікавленість аграріїв. А отже, будуть і нові робочі місця, нові підприємства. Виробництво біогазу з агропродукції - це крок до енергонезалежності України », - підсумував Олександр Гайду. 

3 лютого 2023 року Уряд України та Європейська комісія уклали Меморандум щодо стратегічного партнерства у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів. Мета партнерства - поглиблення співпраці у розвитку відновлюваної енергетики, зокрема, екологічно чистих, сталих газів та їх деривативів, а також синхронізація зусиль щодо прискорення «зеленого» переходу.

Раніше Інформатор повідомляв, що влітку 2022 року вперше в Україні завод, який виробляє біометан, був підключений до звичайної газової мережі, по якій іде «традиційний» природній газ. Це сталося в Чернігівській області.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube