“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Відеоробота з елементами танцювального батлу, де співачка зібрала талановитих хореографинь, які вдало вплели музичні сенси у танець. А також, кожна з дівчат “закохалась” у головного героя кліпу, який бачив сенс лише у єдиній.
Розповідаємо, коли завод підключать до мережі та що це дасть
Вперше в Україні завод, який виробляє біометан, буде підключений до звичайної газової мережі, по якій іде «традиційний» природній газ. Це станеться в Чернігівській області.
У «Чернігівгазі» заявили, що видали технічні умови на підключення біометанового заводу компанії «Галс Агро», - повідомляє Інформатор.
Спочатку побудують газопровід на 800 метрів, який дозволить «Галс Агро», передавати у газорозподільні мережі 330 кубометрів біометану на годину у зимовий період. Підключення має відбутися до кінця цього року.
«Це перший проект із приєднання біометанового заводу в Україні. Ми готові масштабувати цей досвід у всіх регіонах присутності регіональної газової компанії. Наша компанія володіє технічною експертизою та має доступ до технологій провідних виробників газового обладнання, а також досвіду європейських операторів ГРС, які працюють з біометаном вже багато років», – сказав представник Регіональної газової компанії Ігор Гоцик.
Надалі "Галс Агро" планує збільшити виробництво біометану до 1100 куб. м/год, а фахівці "Чернігівгазу" побудують ще близько 8 км газопроводу.
"Тоді біометановий завод отримає доступ до більшої кількості споживачів і передаватиме біометан у мережу одразу через дві газорозподільні станції. Роботи планується завершити на початок опалювального сезону 2023/24 років", - поінформували в Регіональній газовій компанії.
Це дозволить забезпечувати газом півтори тисячі приватних будинків, розташованих неподалік від заводу. Справа в тому, що біометан фактично нічим не відрізняється від звичайного природного газу, який ми всі звикли використовувати – у плитах для приготування їжі, в газових котлах, в котельнях та на ТЕС для виробництва тепла. Про це «Інформатору» розповів експерт з енергетики Геннадій Рябцев.
«Він по своєму складу та характеристикам такий самий, як і природний газ. І там CH4, і там CH4. Біометан можна направляти у трубопроводи і використовувати так само, як природний газ», - каже експерт.
Джерел, звідки можна отримувати газ біометан в Україні дуже багато. Це і звалища твердих побутових відходів, і біомаса, і продукти життєдіяльності свиней, великого рогатого скота, курей на птахофабриках, каже Геннадій Рябцев. Усе це з допомогою спеціальних установок можна переробляти у біометан. Але раніше в Україні це не було дуже популярно. Використовувати звичайний природний газ було дешевше. Встановити біометанову установку – досить дорого. Їх будували або за грантові гроші. Або ж їх встановлювали у себе фермери, агропідприємства – для власних потреб. Щоб отримати біометан і самим же його використовувати у себе на виробництві. Обігрівати приміщення, наприклад.
«Раніше його використовували тільки на місці, його не закачували у трубопроводи», - каже Геннадій Рябцев.
Зараз же є перспектива, що цей природній газ буде направлятися у загальну газову мережу. Це дуже важливо. І головне, щоб підключення біометанового заводу на Чернігівщині стало прецедентом.
«Потенціал біогазу в Україні – він не розкритий. Це дуже перспективний напрямок вкладення грошей – заміщення звичайного природного газу», - каже Геннадій Рябцев.
Якраз для Чернігівщини такий проект може бути дуже доречним, адже багато газових мереж там пошкодженні росіянами. І люди можуть отримувати біометан, який фактично нічим не відрізняється від природного газу, від біометанових заводів, розташованих поряд. І звісно, все це стає дуже актуально для України в цілому – через величезний стрибок ціни на природній газ в усьому світі.
До компанії "Оператор ГТС України" вже звернулися 26 компаній, які планують виробляти в загальному обсязі 206 млн куб. м біометану на рік. І цей біометан можна пустити в загальні трубопроводи, по яких раніше йшов лише природний газ. Це навіть не можна вважати «змішуванням», адже їх формула і склад – практично повністю ідентичні, ще раз наголошує експерт з енергетики Геннадій Рабцев.
Максим Урлапов