Когнітивні здібності дитини формуються ще під час перебування в утробі матері
Здібності дитини, в тому числі і когнітивні, починають формуватися не після її народження, а ще в утробі матері. Тому вагітним слід ретельно слідкувати за своїм здоров'ям та рівнем вітамінів в організмі. Особливо це стосується вітаміну D, який бере участь у всіх ключових процесах, в тому числі і розвитку розумових здібностей дитини.
Як пише видання ScienceAlert, посилаючись на вчених, чим вище рівень вітаміну D під час вагітності у матері, тим кращі у дитини будуть пам'ять та концентрація, а ще увага та навички вирішення задач. Також не варто забувати що цей вітамін сприяє кращому формуванню кісткової системи, імунітету та нервової системи дитини.
Вчені провели дослідження, в рамках якого проаналізували дані понад 900 пар "мати-дитина". Вони виміряли рівень вітаміну D в крові матерів під час вагітності і оцінили когнітивні здібності дітей за допомогою стандартизованого набору тестів. Також врахували й інші важливі фактори, що впливають на розвиток дитини, такі як освіта матері, умови проживання, вік і стать дитини.
Дослідження показали, що вітамін D відіграв вирішальну роль в розвитку мозку під час вагітності, надаючи довгостроковий позитивний вплив на когнітивні та поведінкові результати дітей. Більш високий рівень вітаміну D під час вагітності забезпечив дитям вищий рівень IQ в ранньому дитинстві, а також знизив проблеми із поведінкою в середньому дитинстві.
Звісно вітамін D можна отримувати природним шляхом, а саме від сонця і продуктів харчування (жирна риба, яєчні жовтки, молочні продукти та гриби). Але враховуючи якість сучасних продуктів, покрити потребу часто не вдається і з'являються дефіцити. Тому потрібно збільшити його надходження в організм, шляхом прийому відповідних добавок. Зазвичай для профілактики лікарі призначають вагітним 600 міжнародних одиниць вітаміну D щодня, а для корекції дефіциту – не менше 1000-2000 МО.
Наразі дослідження продовжуються. Вчені намагаються впровадити гіпотезу щодо рівня вітаміну D у вагітних в клінічну практику. Проте навіть тих результатів, що є наразі достатньо, щоб прийти до висновку, що високі когнітивні показники в дитинстві пов'язані з кращою пам'яттю і мисленням у більш зрілому віці, а ще з більшою тривалістю життя.