Що робити, якщо вас відключили від комунальних послуг за борги

Читать на русском

У разі відключення треба повідомляти про це на гарячу лінію

Читать на русском
Що робити, якщо вас відключили від комунальних послуг за борги

У разі відключення треба повідомляти про це на гарячу лінію

У період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Така вимога діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції.

На гарячу лінію Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України надходить багато звернень від громадян: люди отримують попередження від надавачів комунальних послуг та електропостачання про відключення за несплату. Це стосується електроенергії, газопостачання, гарячої води та централізованого водопостачання. Є навіть випадки, коли громадян залякують виселенням із житла за комунальні борги.  

«У період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Така вимога діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 № 206», - роз’яснили у міністерстві.

Також рішенням регулятора припинені позапланові та планові перевірки суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг (постанова НКРЕКП від 01.03.2022 № 335).

«Закликаємо надавачів послуг не нехтувати законами України та з розумінням ставитися до тих, хто наразі не може оплачувати та погашати борги за надані послуги», - звернулися до комунальних підприємств у Міністерстві.

Також відомство закликає співгромадян з розумінням і повагою ставитись до працівників комунальних служб.  

«Перед ними – як і перед всією державою – в нинішній час постали великі виклики. За першої ж можливості підтримайте тих, хто дає нам тепло, світло, газ, воду. Оплата спожитих послуг для них сьогодні критично важлива. Цим ви зробите свій внесок в енергетичну стійкість України!», - йдеться у заклику. 

Крім того, у Міністерстві проінформували, що  якщо виникають проблемні моменти з надавачами послуг, необхідно звертатися на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції з кризових питань за номером: 15-48. 

Раніше ми повідомляли, що мешканці щойно деокупованих територій отримуватимуть додаткову виплату. Її виплачуватимуть з листопада. Розмір грошової допомоги – 2 200 гривень.  

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.