Українські переселенці, чиє житло зруйноване, продовжують отримувати рахунки за газ: що робити у таких випадках

Читать на русском

Листи від газопостачальників отримують мешканці Маріуполя

Читать на русском
Українські переселенці, чиє житло зруйноване, продовжують отримувати рахунки за газ: що робити у таких випадках

Листи від газопостачальників отримують мешканці Маріуполя

Українці скаржаться, що до них продовжують надходити листи від комунальників. Вони вимагають надати покази лічильників чи навіть заплатити за послуги. Однак будинки за вказаними адресами зруйновані російськими окупантами, і газ, вода та світло туди вже давно не подаються.

На гарячу лінію Мінреінтеграції надходять звернення від переселенців, які виїхали з тимчасово окупованих і прифронтових територій, а також мешканців цих територій. Зокрема, листи від газопостачальників надходять до мешканців Маріуполя – від них вимагають актуальні дані лічильників. Це при тому, що майже весь житловий фонд міста знищено.

"Ситуація виглядає абсурдною. Вважаю, що наші дії мають відповідати реаліям, але часто, на жаль, органи влади відірвані від життя. Думаю, не варто пояснювати, чому надсилати листи від газопостачальників мешканцям зруйнованих будинків не потрібно… Маємо бути більш тверезими у підходах" – прокоментувала ситуацію міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. 

Газопостачальні організації, до яких Мінреінтеграції звернулося за роз’ясненнями, порадили ВПО (внутрішньо переміщеним особам) чи мешканцям тимчасово окупованих територій України, житло яких зруйноване, повідомити про це на гарячу лінію постачальника. Для цього потрібно надати всі необхідні дані. Тоді компанія викреслить їх зі списку споживачів, що користуються газом. Люди, які не можуть виїхати з регіонів, де не буде теплопостачання, води, газу можуть звернутися по допомогу за телефоном 15-48. Всім охочим допоможуть евакуюватися.

Як отримати компенсацію за житло, пошкоджене внаслідок бойових дій

Через військову агресію рф на території України вже зруйновано сотні будинків, тисячі людей лишилися без житла. Для допомоги громадянам державою запроваджено механізм компенсації за пошкоджену внаслідок бойових дій нерухомість. Право на компенсацію мають громадяни України, які є:

  • власниками пошкодженого та/або зруйнованого житла;
  • інвесторами у житлове будівництво, якщо вони отримали право на виконання будівельних робіт, але не ввели будівлю в експлуатацію;
  • членами житлово-будівельних кооперативів, які викупили квартиру чи інше приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;
  • спадкоємці усіх вищеперерахованих категорій.


Для отримання компенсації необхідно подати:

  • заяву про проведення обстеження житла та виплату грошової компенсації (встановленої форми);
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • копію ІПН;
  • нотаріально завірені копії документів, що підтверджують право власності у постраждалого на житло на момент подання заяви (дозволяється надати довідку або копію витягу з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, яку можна оформити онлайн);
  • якщо документи подає представник, необхідно надати копію відповідної нотаріальної довіреності.


Мешканці, які залишаються на тимчасово окупованій території, можуть подати заявку за допомогою застосунку "Дія". Для цього необхідно:

  • Оновити застосунок до останньої версії
  • Зайти у "Дію" та натиснути "Послуги", далі обрати "Повідомлення про пошкоджене майно"
  • Заповнити форму, вказавши всю потрібну інформацію.
  • Після заповнення форми та її реєстрації можна завантажити заяву в PDF або отримати на електронну пошту.


Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені урядом найближчим часом. Подати заяву на компенсацію можна під час дії військового стану та упродовж 90 днів по його завершенні.

  • Важливо переконатися, що у вас є всі документи, які підтверджують право власності на майно. Також за можливості необхідно зафіксувати пошкодження майна за допомогою актів знищення/пошкоджень, складених працівниками ДСНС.
  • Якщо зафіксувати пошкодження або знищення тимчасово неможливо, треба скласти акт опису пошкоджень самостійно, попросивши підписати його, приміром, сусідів-очевидців.
  • Варто зробити також фото та відео пошкоджень.


Нагадаємо, українські пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%. Крім того, в Україні повторні заявки на виплати переселенцям прийматимуть до 1 жовтня. 

Також Інформатор писав, як евакуюватись з Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської областей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.