Жителі звільнених від окупантів територій зможуть отримати фінансову допомогу: коли та скільки

Зараз у двох областях триває пілотний проєкт

Жителі звільнених від окупантів територій зможуть отримати фінансову допомогу: коли та скільки

Мешканці щойно деокупованих територій отримуватимуть додаткову виплату. Її виплачуватимуть з листопада. Розмір грошової допомоги – 2 200 гривень. 

Про це повідомили у міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Серед допомоги від держави та благодійників, яка передбачена як гуманітарна допомога для мешканців звільнених від рф міст та сіл, — харчування, речі першої потреби, засоби гігієни, теплий одяг на зиму, а також фінансова підтримка.

"Кожен, хто пережив окупацію, може розраховувати на усі актуальні види фінансової допомоги – і від держави, і від міжнародних гуманітарних організацій. Крім того, з наступного місяця ці громадяни будуть отримувати ще одну додаткову допомогу – 2 200 гривень", - повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Зазначимо, зараз на звільнених від ворога територіях Харківщини та Херсонщини триває пілотний проєкт. Громадяни, які фактично там мешкали на момент деокупації, через "Укрпошту" отримують разову грошову допомогу в сумі 1 200 гривень. Якщо є питання щодо виплати необхідно звертатися до Мінреінтеграції на цілодобову гарячу лінію з кризових питань: 15-48 або на гарячу лінію Уповноваженого з питань переселенців: 066 813 62 39.

Як отримати компенсацію за житло, пошкоджене внаслідок бойових дій

Через військову агресію рф на території України вже зруйновано сотні будинків, тисячі людей лишилися без житла. Для допомоги громадянам державою запроваджено механізм компенсації за пошкоджену внаслідок бойових дій нерухомість. Право на компенсацію мають громадяни України, які є:

  • власниками пошкодженого або зруйнованого житла;
  • інвесторами у житлове будівництво, якщо вони отримали право на виконання будівельних робіт, але не ввели будівлю в експлуатацію;
  • членами житлово-будівельних кооперативів, які викупили квартиру чи інше приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;
  • спадкоємці усіх вищеперерахованих категорій.


Для отримання компенсації необхідно подати:

  • заяву про проведення обстеження житла та виплату грошової компенсації (встановленої форми);
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • копію ІПН;
  • нотаріально завірені копії документів, що підтверджують право власності у постраждалого на житло на момент подання заяви (дозволяється надати довідку або копію витягу з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, яку можна оформити онлайн);
  • якщо документи подає представник, необхідно надати копію відповідної нотаріальної довіреності.


Мешканці, які залишаються на тимчасово окупованій території, можуть подати заявку за допомогою застосунку "Дія". Для цього необхідно:

  • оновити застосунок до останньої версії;
  • зайти у "Дію" та натиснути "Послуги", далі обрати "Повідомлення про пошкоджене майно";
  • заповнити форму, вказавши всю потрібну інформацію;
  • після заповнення форми та її реєстрації можна завантажити заяву в PDF або отримати на електронну пошту.


Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації. Подати заяву на компенсацію можна під час дії військового стану та упродовж 90 днів по його завершенні.

  • Важливо переконатися, що у вас є всі документи, які підтверджують право власності на майно. Також за можливості необхідно зафіксувати пошкодження майна за допомогою актів знищення/пошкоджень, складених працівниками ДСНС.
  • Якщо зафіксувати пошкодження або знищення тимчасово неможливо, треба скласти акт опису пошкоджень самостійно, попросивши підписати його, приміром, сусідів-очевидців.
  • Варто зробити також фото та відео пошкоджень.

Нагадаємо, українські пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%. Крім того, в Україні повторні заявки на виплати переселенцям прийматимуть до 1 жовтня. 

Також Інформатор писав, як евакуюватись з Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської областей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube