«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
Королева Весна, молодша сестра Сніжної Королеви, яка завжди ії перемагає. Колись давно в дитинстві Вона обрала дарувати тепло, любов та радість людям.
У грудні 2022 року суддя Полтавського районного суду Полтавської області вирішувала, чи дійсно злодії використали картку, щоб отримати кошти за позикою.
12 лютого 2020 року чоловіку з інвалідністю III групи прийшли повідомлення про зарахування та одразу зняття з картки ПриватБанку 8 тисяч гривень. Він здивувався, тому що не очікував переказу, але не придав спочатку цьому особливого значення.
Через місяць, 12 березня, чоловіку стали телефонувати представники компанії «Манівео» та нагадувати, що було б добре повернути борг. Він був шокований, оскільки ніяких договорів про позику з цією фірмою ні він, ні члени його родини ніколи не укладали.
Тому чоловік звернувся до прокуратури щодо «вимагань та погроз». Його заяву направили для перевірки до Полтавського районного відділу поліції. Проте там нічим не допомогли.
З того часу йому більше ніхто щодо позики не дзвонив. Однак у квітні 2021 року чоловік довідався, що на його пенсійний рахунок накладений арешт приватним виконавцем. Від цього виконавця постраждалий дізнався, що через борг в «Манівео» він не може користуватися виплатами та має сплатити майже 19 тисяч гривень.
Щоб не платити за шахраїв, чоловік звернувся до суду.
Постраждалий просив визнати кредитний договір та напис нотаріуса нікчемним. Ще він хотів, щоб йому повернули ті гроші, які вже забрали в рахунок боргу та сплатили 3 тисячі 900 гривень за послуги адвоката.
З копії договору, який чоловік отримав у приватного виконавця, стало відомо, що шахраї не сильно «заморочувалися» над тим, щоб знайти про жертву достовірну інформацію. В угоді та документах нотаріуса була записана не його адреса. За цією адресою він ніколи не проживав і не був зареєстрований. Ба більше: будинку з таким номером взагалі не існувало.
Крім того, в документах було неправильно написано його прізвище та с помилками записаний відділ, де видавався паспорт. Також в контактних даних була вказана електронка, що належала інтернет-магазину, який торгує запчастинами з Польщі та знаходиться у Києві.
«Тобто, його особа повністю не ідентифікована і не відомо про яку особу йдеться у зазначених документах. На укладення договору з ТОВ «Манівео» він згоди не давав, ніколи туди не телефонував, не відкривав особистого кабінету та не вчиняв будь - яких інших дій для отримання кредиту», - так пояснював адвокат жертви обставини справи.
Проте в «Манівео» на це заперечили та заявили, що нічого незаконного не сталося. Нібито компанія перевірила свого клієнта та видала кошти саме тому, хто про це просив. І дійсно: кошти прийшли на його рахунок, але їх одразу зняли.
Постраждалий чоловік поскаржився на нотаріуса, який не перевірив інформацію та вирішив, що саме він має виплачувати кредит.
Суддя перевірила всі обставини та визнала, що спірний договір не посвідчувався так, як того вимагають правила. Тому у нотаріуса не було підстав «давати добро» виконавцю на арешт рахунків.
Адвокат постраждалого чоловіка довів, що в особистих даних про його клієнта є багато прогалин. Навіть мобільний телефон був вказаний чужий, хоча доступ до картки ПриватБанку давав змогу вказати його правильно. Все це робилося задля того, щоб жертва злочину якомога довше не знала про те, що на неї «повісили» борг.
Тому у грудні 2022 року суддя Полтавського районного суду Полтавської області Оксана Гальченко вирішила визнати напис нотаріуса незаконним. Ні повернення грошей, ні визнання договору нікчемним чоловік не домігся. На це рішення вже подали скаргу, проте остаточного висновку суду ще немає.
Інформатор писав, що про борги за світло будуть повідомляти в Українське бюро кредитних історій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.