Розлучення підкралося непомітно: шість ознак того, що вашому шлюбу скоро кінець

Сім'ї руйнуються не одразу, зазвичай цьому передують певні труднощі та конфлікти

Розлучення
Родину можна врятувати, якщо вчасно зробити потрібні кроки

Шлюб – справа відповідальна, але не кожен союз триває довго. В деяких шлюбах вже за кілька років з'являється тріщина, яка може призвести до розлучення. Звісно сім'ї не розпадаються без причини. Спочатку виникають певні непорозуміння та труднощі. Вони з часом переростають у конфлікти, які призводять до відчуження та втрати емоційного зв'язку між подружжям. І як наслідок – повний розрив. 

Врятувати шлюб можливо. Як пише видання The Daily Telegraph, головне звернути увагу на певні ознаки. Вони спершу ледь помітні і здаються неважливими, але саме на цих етапах повернути гарні відносини у родині найлегше. Не варто проявляти байдужість, краще поглянути на своє життя збоку та спитати себе, чи все вірно ви робите, а може час внести кардинальні зміни, аби не втрати другу половинку.

Ознаки того, що ви на шляху до розлучення

Перевірте себе: шість малопомітних ознак того, що ви наближаєтесь до розлучення 1
Родина – це робота двох

Ніколи не буваєте тільки удвох

Бути парою означає працювати над спільними цілями, враховувати потреби іншого і розуміти, що ваша поведінка впливає на загальну атмосферу у сім'ї. Не варто приймати рішення одноосібно, адже це може призвести до втрати довіри та поваги, нервовості та відстороненості. Тому варто задуматись, чому ви приймаєте рішення самі та не існуєте як пара. Можливо, справа у звичайній метушливості сімейного життя, або ви просто перестали приділяти час один одному після багатьох років у шлюбі. Поговоріть про це з партнером і спробуйте змінити ситуацію на краще. Але без звинувачень та різких висловів.

Не дивитесь один на одного

Ще один нехороший знак – втрати інтересу один до одного. Щоб підтримувати стосунки, потрібно хоча б трохи цікавитися партнером. Потрібно питати про стан справ, цікавитись планами на майбутнє, просто сидячи на кухні за чашкою чаю, а не тікати в іншу кімнату та відводити погляд. Відсутність спілкування може стати початком байдужості. Є правило трьох питань, яке має бути у кожній родині. Це коли ви у ході спілкування уточнюєте деталі, а не просто сидите з байдужим виразом обличчя, наче вас ця розмова не стосується. Зацікавленість робить спілкування живим.

В родині не має сварок і спілкування зійшло нанівець

Є сімейні пари, які ніколи не сваряться та не з'ясовують стосунки. На перший погляд здається, що це добре, але не все так однозначно. Коли подружжя не хоче обговорювати щось, це може означати, що пара віддалилася один від одного, їм просто байдуже. Тому не має і приводу сваритись. Психологи стверджують, що підіймати питання про свої образи ризиковано, але складні розмови необхідні для довгострокових стосунків. В іншому випадку проблеми ніколи не вирішаться і шлюб розірветься через непорозуміння. Тому варто проговорювати питання, які вас хвилюють. Хай це буде голосно, через скандал, але це допоможе знайти той міст між проблемою та розуміння позиції іншої людини.

Відсутність тілесного контакту

Легко навісити на свого партнера ярлики: вона холодна, він владний, вона засуджує, він ледачий. Але часто у кожного маркера є своя передісторія. Перш ніж робити висновки треба проговорити проблему з партнером та розповісти про власне ставлення до ситуації. Подумайте ширше очевидного, можливо це реакція на ваші зауваження чи стрес, викликаний роботою чи дітьми. Шлюб не виникає сам по собі. Працювати над його збереженням мають двоє. А кращий спосіб зрозуміти партнера – розмови. 

Всі проблеми треба проговорювати
Всі проблеми треба проговорювати

Заочне спілкування зійшло нанівець

Є пари, які постійно надсилають один одному повідомлення, діляться планами на вечерю, жартують чи надсилають смайлики. Таке віртуальне спілкування також важливе, бо підтримує інтерес один до одного навіть протягом дня. Тож не варто його уникати, навпаки, краще додати до свого звичного життя. Ці невеликі взаємодії називаються „пропозиціями уваги“. Це маленькі перевірки, які показують, наскільки сильний зв'язок у парі. Важливо не те, що ви говорите один одному, а те, що відбувається всередині.

Не маєте спільних планів на майбутнє

Коли шлюб хитається, спільні плани можуть зійти нанівець, а спільне майбутнє розсипається. Тож варто про це поговорити, аби з'ясувати, чому вам не комфортно разом та ви віддаєте перевагу поодинокому відпочинку. Хоча інколи це корисно. Бо туга, очікування, розлука розпалює еротичний зв'язок. Надмірна дистанція – проблема, і може зруйнувати стосунки. Але і постійне перебування разом також може задушити їх. Шукайте баланс, який надасть вашим стосункам нових кольорів. 

Тож працюйте над вашими відносинами, враховуйте бажання та переживання партнера і тоді ваш шлюб буде тривати роками.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube