Рішення ЄСПЛ: в якому випадку людина має відповідати за дописи інших на своїй сторінці - роз'яснення

Читать на русском

Кожну справу варто розглядати з огляду на унікальність обставин

Читать на русском
Соцмережі та ЄСПЛ
ЄСПЛ виніс вердикт людині, з чиєї сторінки його підлеглі влаштували релігійну ворожнечу

Кожну справу варто розглядати з огляду на унікальність обставин

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс вердикт у справі щодо розпалу ворожнечі на релігійному ґрунті в соцмережах. Ситуація унікальна тим, що відповідні публікації здійснювалися зі сторінок людини, яка віддала свою сторінку на ведення іншими особами під час політичної кампанії. Проте, суд таки вирішив, що політик винний, оскільки мав перевірити публікації та швидко їх видалити.

Про це пишуть в Судово-юридичній газеті з посиланням на огляд практики ЄСПЛ від Верховного суду. У даному випадку мова йде про сплаву SANCHEZ v. France. Зокрема вирішувалося, чи мав політик, який віддав свою сторінку іншим людям, аби вони просували його політичну кампанію, нести відповідальність за те, що від його імені розпалювалася релігійна ворожнеча.

Ситуація виглядала наступним чином: від імені політика в соцмережі Facebook з’явилося декілька публікацій, які фактично були спрямовані проти осіб мусульманського віросповідання. Відповідно, на нього подали до суду за розпалювання ворожнечі. Політик, в свою чергу, стверджував, що він не винен, а ці коментарі публікувала команда, яка займалася веденням його соцмереж під час передвиборчої кампанії.

Ще до цього суд вирішив, що він має нести відповідальність. Це пояснили тим, що він мав перевірити опубліковані від його імені публікації та своєчасно їх видалити. Оскільки сторінка є публічною, то він відповідає за контент, що з неї публікується. Після цього він і намагався оскаржити рішення у ЄСПЛ, але в підсумку Велика палата суду тільки підтвердила попередній вирок.

Цю ситуацію варто розгядати, як унікальну, оскільки користувач сам надавав дозвіл на публікації зі своєї сторінки. При цьому, усі заяви з неї робилися від його імені, і він не заперечував їх. Водночас, справа не стосується випадків, коли сторінка могла бути зламана чи викрадена іншим чином.

ЄСПЛ та Україна

18 липня ЄСПЛ оголосив рішення у справі “росія проти України”. Загалом, агресор вчергове намагався зробити з себе жертву, та звинуватити Україну в порушенні прав людини, а конкретно - “росіян та російськомовних”. Безпідставних звинувачень було багато, але ЄСПЛ вирішив проблему доволі швидко – усі претензії рф до нашої країни були повністю відхилені. Скаргу визнали необґрунтованою за всіма ознаками. Черговий програш агресора на міжнародному фронті.

Водночас, щодо України у ЄСПЛ також є деякі претензії. Суд визнав, що в нашій країні порушуються права одностатевих пар. Зокрема, це стосується відсутності можливості в нашій країні укласти одностатевий шлюб. Було вирішено, що позивачам мають виплатити по 5 тисяч євро. Також Україна має вжити заходів для вирішення проблеми.

Нагадаємо, що Європарламент засудив уряд Угорщини за неповагу до прав людини та корупцію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.