Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Він міг подати скаргу в Україні, коли повернувся у 2019 році
Європейський суд з прав людини відхилив позов колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі проти України та назвав його неприйнятним. Він просив визнати позбавлення його українського громадянства й висилку за кордон порушеннями його прав.
Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ. Рішення суду є остаточним.
Відомо, що Саакашвілі заявляв про порушення своїх прав і в 2017, і в 2018 роках. Цього разу він посилався на статті 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження), 5§1 (право на свободу та особисту недоторканність), 6§2 (презумпція невинуватості), 8 (право на повагу до приватного життя і житла), 11 (свобода зібрання), 13 (право про ефективний засіб правового захисту) та 18 (обмеження щодо використання обмежень прав) Європейської конвенції з прав людини.
“У травні 2019 року новообраний президент України повернув Саакашвілі українське громадянство, той згодом повернувся в Україну, відновив свою політичну діяльність і нічого не заважало йому подати свої скарги в Україні”, – заявили у суді.
У відповідь на це в Саакашвілі пояснень не знайшлося. Суд вирішив, що він не дотримався зобов’язання, яке передбачене Європейською конвенцією. Він мав спочатку використати всі засоби правового захисту на національному рівні, перш ніж звертатися до суду. Саме тому всі скарги відхилили через “не вичерпання національних засобів правового захисту”, крім одного.
Однак у рішенні не зазначили, яка саме скарга Саакашвілі була обґрунтованою. Він наразі перебуває у грузинській в'язниці з моменту прибуття до Грузії перед місцевими виборами у 2021 році.
Саакашвілі займав пост президента Грузії два терміни поспіль. Після свого звільнення він виїхав з країни. Його розшукувала грузинська влада у кількох кримінальних справах, які сам він називає політичним переслідуванням. Саакашвілі отримав українське громадянство у травні 2015 року. У 2015-2016 роках він очолював Одеську облдержадміністрацію. З червня 2020 року Саакашвілі обіймав посаду голови Виконавчого комітету реформ України. Наприкінці вересня 2021 року він вирішив таємно приїхати до Грузії. Однак 1 жовтня 2021 року його затримали у Тбілісі, після чого помістили до в'язниці. Україна офіційно визнала Саакашвілі потерпілим у справі про неналежне поводження у грузинській в'язниці.
Пізніше він заявив, що невдовзі може померти, якщо не отримає належної медичної допомоги за кордоном. Він стверджує, що його організм має ознаки отруєння важкими металами. За вироком грузинського суду його утримують у в'язниці Тбілісі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.