Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
На думку депутатів Будапешт не може мати права головувати у раді ЄС
У четвер, 1 червня, депутати Європарламенту прийняли резолюцію, якою засудили Угорщину. Уряд Віктора Орбана звинувачують у системних діях, спрямованих на підрив європейської єдності, недотримання верховенства права та корупції. Депутати закликали інші владні органи ЄС заморозити Будапешту фінансування з спільних фондів, а також розглянути зняття Угорщини з головування в Раді Євросоюзу.
Як повідомляють на сайті Європарламенту, “за” проголосували 442 голосами, “проти” — 144, ще 33 утрималися. Уряд на чолі з прем'єром Віктором Орбаном ставав об’єктом критики за пропаганду та підтримку антисемітизму, непрозорість держзакупівель, антимігрантську політику, ставлення до ЛГБТ, порушення прав учителів, соціальних та трудових прав, а також судову реформу, яка робить правосуддя залежним від владної партії. Крім того, є факти використання таємної поліції для залякування конкурентів бізнесменів, наближених до партії “ФІДЕС” з метою підпорядкування їх близькому оточенню прем’єр-міністра. У зв’язку з цим євродепутати вислови сумнів у придатності Будапешта до головування в ЄС.
"В черговий раз парламент одностайно висловлює своє глибоке занепокоєння погіршенням ситуації з верховенством права в Угорщині. Розморожування заморожених коштів на даному етапі дало б "Фідес" карт-бланш для продовження її нападок на основні права. Настав час, щоб Рада розглянула питання про те, чи може держава-член відповідно до процедури статті 7 достовірно обіймати посаду голови ЄС", — заявила Гвендолін Дельбос-Корфілд, французька євродепутатка.
Головування в Єврораді Угорщина має зайняти з липня 2024 і триватиме воно пів року. За цей час представник Орбана матиме значний вплив на формування порядку денного, прийняття законопроєктів та просуванні законодавчих ініціатив. Угорщина матиме також можливості використовувати головування для лобіювання своїх інтересів під час взаємодії з іншими структурами ЄС.
Варто зазначити, що резолюція не має обов'язкової юридичної сили та несе, скоріше, символічне навантаження. Рішення, щодо позбавлення чи замороження права головувати вимагає одностайної згоди 27 урядів ЄС, на що кабінет Орбана, звісно, не погодиться. Міністр юстиції Угорщини Юдіт Варга назвала резолюцію "нісенітницею" і заявила, що це тиск на її країну та намагання, “позбавити народ ресурсів, які йому належать”.
Раніше ми розповідали про те, що Віктор Орбан заявив, що Україна не може виграти війну і як йому на це відповіли. Також ми писали про те, чому угорський уряд перетворює свою країну на фортецю в облозі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.