ЄСПЛ повністю відхилив позов росії до України: чим завершилася резонансна справа

Держава-агресор закидала Україні численні порушення прав людини та відповідальність за катастрофу MH17.

ЄСПЛ
Москва відтягувала розгляд справи

Європейський суд з прав людини відмовився задовільнити позов росії проти України, який держава-агресор подала в липні 2021 року. Так, російська влада намагалася звинуватити Україну у застосуванні "вбивств, викрадень, втручання у виборче право" у якості адміністративної практики.

Відповідне рішення ЄСПЛ виніс у вівторок, 18 липня, повідомляє Міністерство юстиції України.

Справа виникла на підставі заяви, поданої проти України урядом росії 22 липня 2021 року за статтею 33 (міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини - це була єдина міжнародна скарга проти України. У своєму позові росія закидала Україні:

  • нібито адміністративні практики вбивств, викрадень, примусового переселення, втручання у виборче право, обмеження на використання російської мови, напади на російські посольства і консульства;

  • провину за катастрофу авіалайнера MH17 (Москва звинуватила Київ у "незакритті повітряного простору");

  • блокування Північно-Кримського каналу (Москва прохала зобовʼязати Київ відновити подачу води до окупованого Криму).

Уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко заявила, що ЄСПЛ 23 липня 2021 року одразу відхилив прохання "про забезпечувальні заходи, чітко вказавши, що росією не було надано доказів "серйозного ризику непоправної шкоди основним правам людини за Європейською конвенцією".

Представниця України додала, що всі документи, подані РФ, були російською мовою, у зв'язку з чим ЄСПЛ "неодноразово давав вказівки подати всі документи офіційними мовами його роботи, англійською або французькою, проте росія постійно відтягувала надання належним чином підготовлених документів".

У свою чергу, заступник міністра юстиції Ірина Мудрая зазначила, що виключення РФ зі складу Ради Європи у березні 2022 року не завадило ЄСПЛ ухвалити рішення продовжити розглядати справи стосовно країни-агресора, які були у його провадженні.

"Після ретельного дослідження Судом поданих державою-позивачом матеріалів та доказів, а також враховуючи поведінку Росії та відсутність будь-якої співпраці з березня 2022 року, ЄСПЛ відмовив у задоволенні позову в повному обсязі та вилучив його з реєстру справ", - повідомили в Мінʼюсті.

Рішення ЄСПЛ

Нагадаємо, в червні минулого року Європейський суд з прав людини зобовʼязав росію забезпечити дотримання прав українських військовополонених.

Наприкінці червня ЄСПЛ відхилив позов колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі проти України та назвав його неприйнятним. Він просив визнати позбавлення його українського громадянства й висилку за кордон порушеннями його прав. Політик, який нині знаходиться за ґратами в Грузії, міг подати скаргу в Україні у 2019 році.

Також ми писали про те, як колишній в’язень СІЗО з Дніпра відсудив багатотисячні компенсації у держави за погані умови утримання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube