Rheinmetall відкриває нові потужності: Німеччина може забезпечити лише третину потреб ЗСУ в снарядах

Читать на русском

Берлін вкладає величезні кошти у військово-промисловий комплекс, але час залишається критично важливим ресурсом

Читать на русском
Завод Rheinmetall
Німецькі промисловці кажуть, що минуть роки, перш ніж виробництво покриє всі потреби

Берлін вкладає величезні кошти у військово-промисловий комплекс, але час залишається критично важливим ресурсом

У понеділок, 12 лютого, відбулася урочиста церемонія з закладки фундаменту нового заводу з виробництва боєприпасів у Нижній Саксонії. Німецька збройна компанія Rheinmetall планує розширення виробництва боєприпасів, вибухівки та реактивної артилерії, відкриваючи нові потужності. Берлін готується зробити більше замовлень, адже Україна на фронті потребує понад 2 мільйони снарядів на рік — ця кількість утричі перевищує можливості німецьких виробничих потужностей.

Про це повідомив журналістів Manager Magazin директор концерну Rheinmetall Армін Паппергер на церемонії, у якій він узяв участь разом із канцлером Олафом Шольцом. Потужності нового заводу, який планують запустити вже за 12 місяців, сягнуть 200 тисяч боєприпасів на рік.

«Загалом до 2025 року ми хочемо виробляти до 700 000 артилерійських снарядів на рік», — пояснює Паппергер.

Він додає, що компанія має додаткові потужності в Іспанії та Угорщині. Rheinmetall очікує від Берліна замовлень на 15 мільярдів євро. Паппергер додає, що поставки до Києва будуть розширені. Тільки його концерн надішле кілька сотень тисяч патронів, «кілька десятків БМП і бойових танків», а також зенітні системи. Rheinmetall також планує розширювати виробництво в Україні.

«Занадто довго політика озброєнь у Німеччині проводилася так, ніби мова йде про покупку автомобіля. Але ж з виробництвом зброї не так! Якщо роками нічого не замовляти, то нічого не буде виготовлено. Ми повинні відійти від виробництва — до великомасштабного виробництва озброєнь. Це єдиний спосіб стабільно планувати та здійснювати закупівлі. Це єдиний спосіб досягти нашої мети знову зробити Бундесвер однією з найбоєздатніших конвенційних збройних сил Європи», — сказав Шольц.

Західна допомога

Через затримку військової допомоги зі Сполучених Штатів, ЗСУ відчувають брак снарядів. Європейські союзники мають кошти, але за тридцять років після закінчення Холодної війни значно скоротили виробництво боєприпасів і не можуть покрити всі потреби України.

Німеччина стала найбільшим постачальником Збройних сил України в Європі, надсилаючи більше військової та економічної допомоги, ніж будь-яка інша країна, окрім США. У 2023 році Берлін зобов’язався надати Україні понад 17 мільярдів євро військової підтримки. Канцлер Олаф Шольц звертається до інших держав-союзників із закликом наростити допомогу Києву, оскільки його уряд ризикує отримати широке громадське невдоволення через додаткові витрати бюджету.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.