Через затримки з допомогою вже скоро армія зможе стикнутися з відсутністю припасів, але депутат впевнений, що фінансування вже скоро відновлять
В Україні є ресурси на те, аби ще два місяці вести війну з російським агресором. Наразі держава відчуває себе "в безпеці". Однак все може змінитися.
Про це в інтерв'ю Report розповів голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Він також сказав, що Київ планує робити надалі на тлі падіння західної підтримки.
Арахамія визнав, що наразі ситуація із зовнішнім фінансуванням України "досить складна". Тому влада планує шукати можливості застосування внутрішніх джерел. Окрім цього, нардеп упевнений, що врешті Києву таки дадуть грошей.
"Нещодавно Євросоюз прийняв програму в 50 мільярдів євро строком на чотири роки. Тобто у нас є певні фінансові кошти на прийдешні чотири роки. Минулого тижня я був у США і став свідком підтримки України", - сказав він.
Політик каже, що в найближчі два місяці Конгрес США таки знайде голоси за надання пакету допомоги Ізраїлю, Україні та Тайваню. Поки в Америці не проголосували, Україна зможе витягнути війну на своєму ресурсі, який є на цей час.
"У нас вистачить ресурсів на два місяці, тому ми відчуваємо себе в безпеці", - заявив Арахамія.
Окремо очільник фракції "слуг" прокоментував питання нових хвиль мобілізації. Зокрема, пообіцяв демобілізацію бійцям, які вже давно служать.
"Що стосується фінансування нових хвиль мобілізації, то без демобілізації вона не відбудеться. На оснащення і навчання людей, що беруть участь в мобілізації, будуть потрібні додаткові витрати. У цьому питанні у нас також є союзники. Під час підготовки до контрнаступу у нас було понад 200 тисяч навчених солдатів. Деякі з них пройшли навчання в Румунії, Франції, Італії, Іспанії та інших зарубіжних країнах. За наявними домовленостями, навчання проводилися за рахунок цих країн", - підкреслив Арахамія.
Наразі нові пакети підтримки для Києва затримуються. Перш за все, йдеться про Сполучені Штати, адже саме вони виступали весь цей час головним донором України. Через складну внутрішньополітичну ситуацію, пов'язану з американськими виборами-2024, Конгрес, в якому протистоять демократи та республіканці, ніяк не може проголосувати нові пакети допомоги. З Вашингтону лунають сигнали, що такої підтримки, як у 2022-2023 роках, вже не буде, і слід більше розраховувати на власні сили.
Це, схоже, розуміють і в Києві. А тому намагаються віднайти інші джерела фінансування для стагнуючої економіки та армії, яка постійно потребує грошових вливань та матеріального забезпечення. Зокрема, певні надії покладаються на Європейський Союз, який нещодавно схвалив пакет фінансової допомоги для України на чотири роки в розмірі 50 мільярдів євро.
Щоправда, є певна проблема: 33 мільярди з цієї допомоги - це кредити, а ще 17 - гранти у вигляді відсотків з арештованих російських активів. А під останнє ще слід прийняти відповідний закон, чого зроблено не було.
В цьому контексті уряд задумується, де ще можна взяти гроші. І на думку, звичайно, одразу спадає підвищення податків всередині країни. На жаль для громадян та бізнесу, це цілком реальний сценарій у цьому році, адже "лавочка" з постійним фінансуванням потроху "закривається".
Головний театр бойових дій 2024 року перенесеться на Чорне море: чи вдасться Україні відстояти здатність експортувати сільгосппродукцію без "зернової угоди", з якої рф вийшла ще у липні 2023-го - розмірковує головний редактор Інформатора Андрій Хрустальов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.