Відмовляйтеся від старого способу життя поступово, але назавжди
Популярний в Україні лікар Євген Комаровський розповів українцям, що добре знайомий з новорічними обіцянками собі – зайнятися власним здоровям вже у Новому році. Саме так, за зізнанням лікаря, йому 19 років тому вдалося назавжди кинути курити. Він радить тим, хто прагне піти його шляхом, ставити перед собою реальні цілі. І посилається на 10 порад світових психотерапевтів, які в цьому допоможуть.
Більше рухайтесь. Це головне для профілактики багатьох хвороб. Втім, ставте досяжні цілі. Знайдіть приємні для вас види спорту: плавання, біг, йога, катання на велосипеді чи спортивна ходьба тощо. Оберіть свій варіант і займайтесь час від часу, хоча б по кілька хвилин на день. Щотижня треба займатися 2,5 години. Якщо болять суглоби, проконсултуйтесь з лікарем. Принаймні побільше гуляйте.
Перегляньте раціон харчування. Поступово і потроху відмовляйтесь від ультраобробленої їжі, солодощів, солоних закусок та червоного м'яса. Натомість вживайте оливкову олію, горіхи, насіння, сири та зелень. Контролюйте власну вагу.
"І головне, що слід розуміти, що дієта на якийсь час – це неправильно. Дієта – це план харчування на все ваше життя", – каже лікар.
Пийте достатню кількість води. За словами медика, у світі 75% людей страждають на хронічне зневоднення. В Україні панує сухий клімат, тому більшість українців, за словами лікаря Комаровського, також мають водний дефіцит. Це може призводити до тромбозу, інфарктів та інсультів. Зневодненню сприяють також кава, алкоголь та солодкі напої. Натомість лише 20% води людина отримує з їжі.
Регулярно відвідуйте терапевта, гінеколога, стоматолога. Вимірюйте тиск, рівень цукру в крові та власну вагу в домашніх умовах. Вакцинуйтесь.
Правильно використовуйте ліки. Не нехтуйте плановим лікуванням. Ставте нагадування у смартфонах, аби вчасно приймати ті чи інші ліки й препарати.
Позбавтеся шкідливих звичок. Спочатку зменшіть власну тягу. Ставте досяжні цілі. Вживайте алкоголь помірно: 2 напої в день для чоловіків 90 мл горілки) і один напій для жінок (45 мл горілки). Проте ВОЗ наполягає, що безпечної кількості алкоголю не існує.
Висипайтесь. Будьте соціально активними, спілкуйтесь і побільше смійтеся. Проводьте час з тими, після зустрічі з ким ви почуваєтесь краще.
Думайте про власну психіку. Визначтесь з тим, хто чи що вас дратує, і тримайтесь від цих явищ та людей подалі. Поговоріть з психологом.
Частіше бувайте на свіжому повітрі! І будьте здорові.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.