Вірус із Китаю загрожує тільки одній групі українців: інші можуть не панікувати

Що таке метапневмовірус – прокоментували лікарі

COVID-19, вірус, метапневмовірус, застуда, грип, ГРВІ, лікування, пандемія, світ, Китай
Про доцільний захист та можливі наслідки зараження розповіли медики

Українці занепокоєні, адже Китаєм знову, через п’ять років після спалаху смертоносної пандемії COVID-19, яка спричинила тривалі карантини та мільйони смертей по всьому світу, шириться хвороба, яка викликає гостре запалення легенів. Різниця полягає здебільшого в тому, що цього разу вірус головним чином вражає малечу. Назва цього вірусу – метапневмовірус або hMPV.

Проте цей вірус не є новим, бо ж його ідентифікували вже 24 роки тому – ще у 2001 році. З того часу провели біля 119 досліджень, які вивчали особливості вірусу, його поведінку і механізми зараження. Вчені стверджують, що в людській популяції hMPV живе щонайменше аівстоліття, а імунна система людей, старших за 5 років, з ним гарантовано контактувала, каже лікар-інфекціоніст Євген Дубровський.

Українці вже хворіли на цей вірус!
Українці вже хворіли на цей вірус!

Масштабні дослідження підтвердили, що антитіла на метапневмовірус є практично у кожної людини. Так, для прикладу, у 2018 році було проведено огляд та підрахунок даних, і показано, що серед дітей у віці до 5 років зареєстрували понад 14 мільйонів випадків ГРВІ, які були викликані hMPV людини. Біля 4,5% з них потрапили до лікарні.

За даними лікаря-інфекціоніста, смертність склала 0,17% від усіх захворілих. А летальність від кількості тих, хто потрапив у лікарню – 3,7 %. Всі нещасні випадки припадали на бідні країни з дуже низьким рівнем медичної допомоги, а вік дітей – до 6 місяців.

"Метапневмовірус взагалі не представляє небезпеки людям, старшим за 5 років. Виключення – люди з ослабленим імунітетом, що є звичайним для опису ризиків будь-якого вірусу (грип, кір, ковід і так далі). Це ключовий момент. Група ризику – дуже вузька. В контексті мейтапневмовірусу – це немовлята", – каже медик.

А щоб захистити дітей, майбутній мамі треба завчасно перехворіти. Маючи антитіла до вірусу, вона захистить своє немовля. Оскільки розробка вакцинації від метапневмовірусу не була доведена до кінця й зупинилася на 1 фазі випробування, наразі це єдиний вихід, каже лікар. Отже, молодим дівчатам він радить уникати ізоляції. 

"Паніка наразі геть недоречна. Відбуваються звичайні природні явища циркуляції вірусів у природі. Зараз знову, майже безсимптомно або в легкій формі, перехворіє значна частина молодих людей і старших дітей і сформується оновлення популяційного імунітету від метапневмовірусу. Це в кінцевому результаті захистить немовлят від важких форм та ускладнень", – переконаний лікар Євген Дубровський.

За словами лікаря, метапневмовірус не є страшнішим за грип. Такої ж думки і очільниця МОЗ України у 2019-2020 роках Зоряна Скалецька. За її словами, метапневмовірус циркулює в будь-який сезон і його симптоми схожі на грип: це лихоманка, кашель та біль у горлі. Втім, зараження вірусом у дорослих зазвичай проходить легше за грип і не викликає ускладнень. 

Метапневмовірус легший за грип для дорослих.
Метапневмовірус легший за грип у дорослих.

Щоб захистити себе та інших, варто мити руки, кашляти у згін  ліктя й частіше провітрювати приміщеня. 

"Не піддавайтеся інофрмаційній паніці й будьте здорові!" – написала Скалецька, звернувшись до українців.

Будьте здорові!
Будьте здорові!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube