Похмілля лікують вода і час, каже лікар Комаровський
Похмілля траплялося з більшістю дорослих людей, які хоча би раз в житті вживали алкоголь. Цей стан переживається по-різному, в залежності від особливостей організму і таких факторів, як кількість випитого, якість алкоголю, час, проведений за столом і навіть страви, якими алкоголь заїдався. Існує певна кількість міфів про похмілля, про які українцям розповів популярний в Україні лікар Євген Комаровський.
"Медицина стверджує, що вашому організму всеодно, в якій послідовності ви вживатимете алкоголь. Має значення виключно об'єм та швидкість випитого", – наполягає медик.
"Колір особливого значення не має, а от що має значення – так це прозорість. Проте бездумне вживання великої кількості навіть дуже прозорих напоїв всеодно призведе до похмілля!", – каже лікар.
Крім етанолу та води весь алкоголь містить різні конгенери, деякі з них можуть посилити похмілля. Чим напій менш прозорий, тим більше в ньому конгенерів, а деякі з них є токсичними. Так, в бурбоні конгенерів в 37 разів більше ніж у якісній горілці.
"Питання не в тому, що ви змішали вино і пиво, а в кількості і якості кожного компонента, переконана сучасна медицина", – каже лікар.
Краще пити один напій, втім лише тому, що так простіше контролювати кількість випитого, каже лікар Комаровський.
"Якщо людина зранку не може дивитись на алкоголь – вона може бути побутовим п'яницею. Якщо когось зранку тягне випити – це алкоголізм", – переконаний медик.
Натомість варто пити мінеральну воду.
Пити аспірин чи ібупрофен варто після випивки, а не перед вживанням алкоголю, каже лікар Комаровський. Парацетамол при похміллі вживати не рекомендується, він не сумісний з алкоголем.
Їжа лише сповільнює швидкість всмоктування, але сп'яніння всеодно настане. Пийте менше, радить лікар.
"Обирати вам, якщо хочете довше лишатися за столом – закушуйте. Втім, вранці вам від цього легше не буде", – каже лікар Комаровський.
"Це напівправда. Якщо ви на кожну дозу алкоголю випиваєте склянку мінеральної води, це зменшить важкість похмілля, але воно всеодно настане", – пояснив медик.
Дешевим алкоголем простіше отруїтись. Проте, важкість похмілля визначається все ж не ціною алкоголю, а його кількістю.
Похмілля лікують час і вода. Пийте в міру і будьте здорові!
Довідка. Похмілля – це інтоксикація організму внаслідок вживання великої кількості алкоголю. Цей стан супроводжується такими неприємними симптомами, як головний біль, нудота, сухість у роті, апатія, відсутність апетиту тощо. Кожен організм реагує на алкоголь по-різному.
Цікаво, що в медицині, за словами лікаря, існує термін "вейсалгія" – це синонім слова "похмілля".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.