Рада ратифікувала Римський статут МКС: що це означає для України

Законопроєкт підтримав 281 народний депутат, також були ухвалені поправки до нього

Римський статут МКС
В Україні ратифікували Римський статут МКС. Колаж: Інформатор

Верховна Рада ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду. Це одне із зобов’язань щодо євроінтеграції нашої країни. Це дасть можливість нашій державі набути повноправного членства в МКС.

Ратифікацію підтримав 281 народний депутат. Про це повідомив обранець Ярослав Железняк у Telegram.

Рада ратифікувала Римський статут МКС: що це означає для України 1

За його словами, народним депутатам перед голосуванням передали листи підтримки від Генштабу ЗСУ та керівника ГУР МО Кирила Буданова. Лист від Генштабу оприлюднив нардеп Ярослав Юрчишин.

Лист про підтримку ратифікації Статуту
Лист про підтримку ратифікації Статуту

 

Крім того, під час розгляду спостерігалася важка дискусія. Зокрема, виступав нардеп від “Голосу” Роман Костенко, який заявив, що питання необхідно відкласти, оскільки військові можуть почати думати, що їхні дії хтось трактуватиме як злочини.

Що це означає для України

Римський статут Міжнародного Кримінального Суду є міжнародним договором, який ухвалили 17 липня 1998 року на дипломатичній конференції у Римі. Офіційно набрав чинності 1 липня 2002 року. Станом на вересень 2019 року його підписали всього 155 держав.

Ратифікація Україною Римського статуту дозволяє набути повноправного членства в МКС. Це надасть можливість:

  • висувати свого кандидата на посаду судді та прокурора МКС;
  • брати участь у виборах суддів та інших виборних осіб;
  • ефективно співпрацювати з МКС.
  • Найважливішим є те, що, Україна ратифікувала Римський статут із заявою по ст. 124 Римського статуту, згідно з якою МКС не буде мати юрисдикції по ст. 8 (воєнні злочини) щодо громадян України протягом 7 років після ратифікації.

Крім того, ратифікація дозволить притягувати російських злочинців до відповідальності. Також ратифікація Римського статуту було одним із зобов’язань України відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Як Україна наближалася до ратифікації

Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року на виконання розпорядження Президента України від 11 грудня 1999 року, але не ратифікувала. Про те, що держава відновила роботу по ратифікації Римського статуту МКС, ще 13 липня повідомила заступниця керівника ОП Ірина Мудра. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт №0285 про ратифікацію Римського статуту МКС 15 серпня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube