Рада невідкладно має розглянути питання виплат та преференцій учасників операції на Курщині, трофейної зброї та легіонерів
Президент України Володимир Зеленський закликав Верховну Раду невідкладно зібратися для розгляду кількох питань. Нардепи мають розглянути гарантії для українських військових, які беруть участь у боях в російській Курській області. Крім того, має бути врегульоване питання трофейної зброї, яку українські воїни здобувають у боях, а також механізм позбавлення колаборантів нагород та звань.
Про це глава держави повідомив у своєму відеозверненні. За його словами, українські військові мають отримувати абсолютно всі виплати та преференції, які передбачені для передової.
"Маємо чітко гарантувати саме на законодавчому рівні, що наші воїни, які беруть участь у Курській операції, наприклад, та братимуть участь в усіх інших наших діях на території держави-агресора, будуть отримувати абсолютно всі виплати та преференції, які передбачені для передової. І це треба зробити саме законом, щоб у всіх наших людей була впевненість, що держава спрацює так, як потрібно", - зазначив Зеленський.
Також він додав, що в Україні має бути врегульоване питання трофейної зброї, яку військові здобувають у боях. Крім цього, за словами Зеленського, нардепи мають розглянути статус іноземців, які воюють на боці України. Він вважає, що вони мають право бути громадянами України.
"Це стосується, зокрема тих наших воїнів - українських легіонерів, - які наразі мають громадянство інших держав, але поки що не України. Вони заслуговують бути нашими громадянами, громадянами України, і мають отримати таку шану від Української держави. Також це справедливо поширити і на їхніх рідних, рідних наших героїв", - пояснив Зеленський.
Президент наголосив, що просить Верховну Раду зібратися невідкладно, вже найближчим часом.
"Звичайно, окрім цих названих мною рішень, є ще деякі інші, не менш важливі законодавчі ініціативи, які посилюють нашу незалежність, зокрема духовну незалежність, а також урядова робота, щоб їх впровадити. Це все варто зробити дійсно оперативно", - зауважив він.
Нардеп Ярослав Железняк також повідомив про засідання Верховної Ради України, яке відбудеться незабаром. Але, за його словами, вийдуть депутати з "канікул", як і планувалося раніше - у 20-х числах серпня. Та і розглядати вони будуть в основному питання, які запланували ще місяць тому.
"Не повірите, але Рада збереться як і вирішили раніше за графіком. Просто це і так скоро, тому ну нехай це буде "невідкладно" ))))... Вчора вже розіслали порядок денний, тому якось на "невідкладно" воно не тягне, але так. Рада скоро збереться і думаю все це проголосує", - написав він.
За його словами, на порядку денному голосування про заборону УПЦ, громадянство для тих хто захищає зараз Україну, нові закони чи правки про тих, на території Курської області, та врегулювання питання трофейної зброї, яку українські воїни здобувають у боях. Також депутати обговорять механізм позбавлення державних нагород зрадників.
Зранку 14 серпня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доповів президенту Володимиру Зеленському щодо ситуації на фронті. Зокрема, йшлося про Курську область. За словами головнокомандувача ЗСУ, українські сили завершили пошук та знищення противника в російській Суджі. Тобто, наразі Суджа повністю під контролем ЗСУ. Напередодні Зеленський заявив про просування Збройних Сил в Курській області. За його словами, є поповнення обмінного фонду. Також гарант подякував українським захисникам за влучні удари по російських аеродромах.
Раніше Forbes повідомило, що 13 серпня з'явилися перші відео скидання українськими літаками американських бомб JDAM по цілях у Курській області. За даними видання, українські сили "розгорнули значну кількість" батарей протиповітряної оборони, а також засобів радіоелектронних перешкод, які можуть блокувати радіосигнали. Крім того, ЗСУ в деяких випадках можуть скидати бомби з супутниковим наведенням.
Також міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас заявив, що в результаті операції ЗСУ в Курській області РФ росіяни вдались радикальних кроків, і почали передислокацію військ зі свого балтійського ексклаву Калінінграду на Курщину. За словами Кащюнаса, це хороший хід з боку України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.