Платники податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства отримуватимуть преференції
Верховна Рада ухвалила закон під номером 11084 про зміни до Податкового кодексу. Цей законопроєкт був також відомий, як закон про Клуб білого бізнесу від голови фінкомітету Данила Гетманцева. За документ віддали голоси 263 нардепи.
Законопроєкт прийнятий в другому читанні та в цілому. Його картка розміщена на сайті Верховної Ради.
Автором документа є Данило Гетманцев. Голова податкового комітету заявив про плани подачі в апарат Верховної Ради цього закону ще в березні. Декілька місяців стосовно тексту документа тривали дискусії та обговорення.
Врешті 263 народних обранці підтримали законопроєкт 11084. 22 нардепи утрималися. А ще двоє голосували проти: це ексспікер Дмитро Разумков та нардепка з "Євросолідарності" Ірина Фріз.
Згідно законопроєкта, платники податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства отримуватимуть преференції. Зокрема, це наступні вигоди:
Опозиційна "Європейська Солідарність" розкритикувала законопроєкт. Зокрема, нардепка Ірина Геращенко в Telegram-каналі пояснила, чому її фракція не підтримала документ.
"Бізнес поділено на чорний і білий... ЄС утрималися. Ми проти поділу бізнесу на правильний і неправильний", - прокоментувала ухвалення документа Геращенко.
Нагадаємо, що ідея клубу білого бізнесу є однією з податкових ініціатив Данила Гетманцева. Проєкт, ініційований головою комітету, передбачає надання низки переваг підприємствам, які справно платять податки. Водночас експерти наголошують, що цей закон порушує Конституцію України та створює дискримінаційні умови у бізнес-середовищі. Оскільки не всі мають змогу платити податки на 100% або ж робити це у великих обсягах.
Специфіка української економічної ситуації та конкретно податкового законодавства в тому, що, за різними оцінками, до 60% всієї економіки працює в тіні. Цьому є величезний комплекс причин, однак факт залишається фактом. Перед багатьма підприємцями стоїть виклик: або продовжувати працювати, сплачувати бодай щось та створювати робочі місця, або працювати стовідсотково в білу та взагалі згодом закритися.
Раніше "Інформатор" розповідав, для кого клуб білого бізнесу спростить стосунки з податковою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.