Гетманцев затіяв легалізацію податкового рейдерства: нардепка Южаніна розкритикувала законопроєкт про "клуб білого бізнесу"

Читать на русском

Представниця "Євросолідарності" вважає, що ініціатива розширить повноваження Податкової служби, що значно ускладнить життя бізнесу

Читать на русском
Гетманцев, Южаніна
Зокрема, податкова зможе визначати "ризиковані" підприємства

Представниця "Євросолідарності" вважає, що ініціатива розширить повноваження Податкової служби, що значно ускладнить життя бізнесу

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев анонсував внесення до парламенту законопроєкту про "клуб білого бізнесу". Він передбачає надання переваг бізнесам, які відповідають критеріям щодо сплати податків. Водночас деякі нардепи ініціативу розкритикували.

Так, представниця "Європейської солідарності" Ніна Южаніна заявила, що законопроєкт дозволить податковій самій визначати, які підприємства є "ризикованими". Зараз це входить у повноваження Кабміну. Про це парламентарка написала у своєму телеграм-каналі.

За словами Гетманцева, майбутній проєкт закону пропонує розширити поняття "податковий ризик" та запровадити комплаєнс - управління податковими ризиками. Також пропонується створити Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. В цей перелік планується щоквартально включати юросіб та ФОП, які відповідають низці вимог та критеріїв. Гетманцев наголосив, що ці компанії матимуть низку переваг:

  • мораторій на документальні перевірки;
  • скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування – 5 календарних днів;
  • індивідуальні податкові консультації протягом 5 календарних днів;
  • за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції;
  • платник податків на свій запит у п’ятиденний строк має право отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.

У свою чергу Южаніна стверджує, що ініціатива Гетманцева, а також інших нардепів, передбачає розширення повноважень податкової. Зокрема орган самостійно обиратиме платників податків, яких включатиме в Перелік. Критерії для цього також розроблятиме Податкова служба. Водночас під виглядом впровадження "комплаєнс-менеджерів", яких парламентарка називає "податковими нянями", влада планує узаконити право Податкової служби визнавати платника ризиковим.

"(Це призводитиме до) зупинки реєстрації податкових накладних, що у багатьох випадках носить елементи податкового рейдерства", - зазначила Южаніна.

Наразі текст майбутнього законопроєкт недоступний для широкого загалу. Зараз триває процедура збору підписів парламентарів для внесення ініціативи до Верховної Ради.

Скандальні ініціативи Гетманцева

Раніше голова податкового комітету Гетманцев ініціював заборону на продаж тютюнової та алкогольної продукції з акцизними марками старого зразка вже з 1 червня та 1 вересня відповідно. Спершу нардеп хотів запровадити зміни вже з квітня, однак бізнес домігся відтермінування. Згідно з висновками експертів, ідея Гетманцева все одно вдарить по виробниках та торговельних мережах України.

Також нещодавно нардепка від "ЄС" Ніна Южаніна запідозрила голову податкового комітету Верховної Ради України Данила Гетманцева у приховуванні статистики щодо податкових перевірок, що здійснюються за скаргами людей, яким підприємець не видав фіскальний чек. Відкритої інформації про те, кого і коли перевірили та яке покарання призначили - немає. А це створює умови для нечесної конкуренції, вважає парламентарка.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Тарас Загородній, керівник національної антикризової групи, ділиться своїми думками щодо проєкту закону про мобілізацію, який став об'єктом понад 4000 правок. Тема бронювання від мобілізації активно обговорюється в ЗМІ та в мережі. Питання цілком може розділити суспільство через збільшення корупційних ризиків та ставлення війни як до привілею багатших. Долучайтеся до обговорення експертної думки з цього приводу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.