ПУМБ нарахував клієнтці за обслуговування кредиту комісію, яка практично дорівнює його розміру - яким було рішення суду

Суд з'ясував, що кредитний договір та паспорт споживчого кредиту, не містять будь-якого опису послуг із розрахунково-касового обслуговування, за які встановлена вказана комісія

ПУМБ
Жінка через суд вимагає ПУМБ визнати кредитний договір виконаним

Жінці взяла кредит у сумі 30 765 гривень. Їй нарахували комісію у розмірі 22 995 гривень. Вона сплатила на користь ПУМБ 33 500 гривень і просить визнати кредитний договір виконаним. 

Як йдеться у рішенні Подільського районного суду Києва, жінка отримала кредит у сумі 30 765 гривень. Відповідно до п. 4 договору, споживач сплачує на користь банку комісію за обслуговування кредиту у розмірі 3,99% на місяць. Вона вважає встановлення такого пункту кредитного договору нікчемним.

"В пункті 4 кредитного договору встановлено, наступне а) за надання кредиту у розмірі 0, 01 % від суми кредиту; б) комісія за обслуговування кредиту у розмірі 3,99 % від суми кредиту. Необхідність внесення плати за додаткові та супутні послуги (розрахунково-касове обслуговування) передбачена і у паспорті споживчого кредиту. При цьому, в кредитному договорі сплату комісійної винагороди за обслуговування кредиту в розмірі 3,99 % від суми кредиту, що складає 1 277 гривень щомісячно, банк не повідомив, які саме послуги за вказану плату надаються, а розмір такої комісійної винагороди, з огляду на обставини справи (зокрема розмір кредиту та процентів), вносить істотний дисбаланс договірних прав та обов'язків на шкоду споживачу, що в сукупності на думку позивачки, свідчить про те, що умови підпункту 4 кредитного договору є несправедливими", - зазначається у матеріалах справи. 

Згідно з графіком платежів та розрахунку сукупної вартості споживчого кредиту та реальної процентної ставки з урахуванням вартості всіх супутніх послуг, загальний розмір плати за комісією (30 660 гривень) в більше ніж в тисячу разів перевищує загальний розмір процентів за користування кредитом та практично дорівнює розміру кредиту, отриманого нею (30 765 гривень). У період з 01.02.2021 року по 06.07.2022 року жінка сплатила на користь ПУМБ 33 500 гривень.

"Вказана сума сплати містить й сплату комісії за обслуговування кредиту у розмірі - 22 995 гривень, із розрахунку 1 277 гривень * 18 місяців", - наголошується у матеріалах справи. 

Розгляд справи 

Банк не повідомив, які саме послуги за вказану плату (1 277 гривень щомісячно) надаються клієнтці. Суд з'ясував, що кредитний договір та паспорт споживчого кредиту, не містять будь-якого опису послуг із розрахунково-касового обслуговування, за які встановлена вказана комісія.

Рішення суду 

Суд задовольнив позов жінки до акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" про визнання договору виконаним. Її зобов'язання з повернення кредитних коштів визнали припиненими, у зв'язку з їх повним виконанням.

"Сплачені позивачкою кошти, на підставі п. 4 кредитного договору, які сплачувались в рахунок погашення комісії за обслуговування кредиту повинні зарахувати в рахунок погашення тіла кредиту, відсотків, що нараховані за користування кредитом. За таких обставин слід визнати припиненим її зобов'язання з повернення кредитних коштів за кредитним договором у зв'язку з їх повним виконанням", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube