ПУМБ нарахував клієнту комісію за обслуговування кредиту в понад 37 тисяч гривень - чи повернув суд гроші

Чоловік просить суд визнати недійсним положення договору укладеного між ним та банком щодо нарахування щомісячної комісії за обслуговування кредиту в розмірі 3,99%

ПУМБ
Чоловік через суд хоче стягнути з банку безпідставно отримані кошти у розмірі 37 808 гривень

Чоловік взяв кредит в ПУМБ у розмірі 39 483 гривень. Йому нарахували комісію за обслуговування заборгованості у понад 37 тисяч гривень. Клієнт вважає, що фінустанова встановила щомісячну плату за супутню послугу, яка за законом має надаватися безоплатно.

Як йдеться у рішенні Горохівського районного суду Волинської області, чоловік отримав від акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" кредитні кошти на споживчі потреби у розмірі 39 483 гривень. Вказує, що згідно з договором розмір комісії за обслуговування заборгованості становить 3,99 % та складає загальний розмір 37 808 гривень. Він виконав зобов'язання по договору у повному обсязі у тому числі сплатив комісію з обслуговування кредитної заборгованості.

Чоловік вважає, що фінустанова встановила щомісячну плату за супутню послугу, яка за законом повинна надаватися безоплатно, а саме - обслуговування кредиту. На його думку, положення укладеного договору щодо нарахування щомісячної комісії за обслуговування кредиту у розмірі 3,99% (база нарахування - сума кредиту, яка видається на загальні споживчі цілі) підлягають визнанню недійсними.

"На підставі викладеного просить визнати недійсним положення договору комплексного банківського обслуговування укладеного між ним та банком щодо нарахування щомісячної комісії за обслуговування кредиту у розмірі 3,99% та стягнути з банку на його користь безпідставно отримані кошти у розмірі 37 808 гривень", - йдеться у матеріалах справи. 

Рішення суду 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Його доводи про недійсність положень договору комплексного банківського обслуговування  щодо нарахування щомісячної комісії за обслуговування кредиту у розмірі 3,99 не доведені.

"Чоловік ознайомився з паспортом споживчого кредиту, що підтверджується його підписом, а отже дії банку при укладанні кредитного договору не суперечили волевиявленню клієнта та вимогам закону", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube