18 січня лідер країни-окупанта володимир путін узяв участь у заходах присвячених «прориву» блокади Ленінграду.
У зазделегідь заготовлених відповідях на питання, які йому задавали присутні путін пояснював сучасний стан справ та розповідав про деякі плани на майбутнє. Загалом було сказано, що війна триватиме, а росіяни
Путін розпочав зустріч із того, що розповів про свої погляди на історію. Він заявив, що Захід завжди хотів знищити росію, починаючи від Наполеонівських війн і закінчуючи Другою світовою. При цьому він, звісно ж, не згадав про агресію російської імперії проти революційної Франції, а також те, що Сталін із Гітлером несуть спільну відповідальність за розгоряння Другої світової в 1939 році.
«Тут у блокаді Ленінграду брали участь і чинили злочини представники дуже багатьох європейських країн. Ми ніколи раніше через певну толерантність і для того, щоб не псувати стосунки, не псувати тло наших відносин, про це не говорили… Але це ж було не тільки на Ленінградському фронті, це було скрізь, досить подивитися на блакитну дивізію під Сталінградом», — завів сою улюблену псевдоісторичну тему путін.
Загальновідомо, що блокада міста не було повною: у місто доставляли боєприпаси та деяку їжу не лише літаками, але й по льоду. Сталін міг евакуювати людей, натомість вирішив залишаючи їх у становищі заручників.
Зрозуміло, що всі запрошені пройшли прискіпливу перевірку, а всі питання, які задавали путіну, були попередньо узгоджені. Один з учасників конференції представився учасником російсько-української війни (він назвав її «СВО»). Він заявив, що російськомовних українців ЗСУ знищує за «їхні погляди». І запропонував провести «розслідування воєнних злочинів» українців. Він закликав знімати більше пропаганди, зокрема для дітей, яких «не треба жаліти» у цьому відношенні.
Путін заявив, що розпочав повномасштабну війну й окупував Крим, щоб захистити «їхніх» людей від наслідків «озброєного перевороту». Так він називає Революцію Гідності.
«Все, що ми робимо сьогодні, у тому числі Спеціальна воєнна операція, — це, як я вже казав, спроба припинити цю війну. Ось у чому зміст нашої операції. І захистити людей, які там проживають. Це наші історичні території… Після розвалу союзу росія змирилася із цією подією… Але, тим не менше, ми не могли із цим змиритися, коли почали знищувати людей, які проживають на цих територіях», — пояснив вожак росіян.
Путін заявляв, що росія намагалася мирно урегулювати питання. Але, просто не мала іншого вибору.
«Зараз очевидно, що супротивник готувався. Він намагався перенести цей конфлікт у гостру й гарячу фазу. Повторюю, нічого нам не залишалося робити, окрім того, що ми робимо», — виправдав путін загибель понад 117 тисяч одних тільки окупантів.
Він додає, що хоча в Україні відбувалася вже ціла низка виборів, першоджерело влади — «державний переворот». Тому, мовляв, Зеленський — неонацист. Заявою про те, що Україна була готова до гарячої фази війни путін, вочевидь, пояснює чому «другій армії світу» не вдалося захопити Україну з наскоку. Російська армія не змогла здійснити заплановане і в тривалішому часі, а пізніше ще й отримала низку принизливих поразок.
Чекіст путін знає, що найкращий захист — це напад. І щоб не ширилися чутки про відділи кадирівців, які стріляють по відступаючим росіянам, він заявив, що влада в Україні створила «загрядвідділи». Вони, каже путін, «тероризують місцеве населення», хоча не пояснив навіщо. Він також запевнив, що «російська православна церква» в Україні переживає утиски. І це все, мовляв, не минеться безкарно «українським володарям».
Путін заявив, що спроби «відродити нацизм на пострадянському просторі» були завжди. А тепер, мовляв, у багатьох країнах колишнього радянського союзу, у тому числі й в Україні, відбувається героїзація нацизму.
«А що можна сказати про людей, які героїзують Бандеру й ходять тисячами, викрикуючи його ім’я, центральними вулицями міст. Це дає нам повне право сказати, що вони неонацисти. Тому, що Бандера й інші співпрацювали з Гітлером і знищували тисячі людей», — вважає путін.
При тому, звісно, російський вожак «забуває», що німці ув’язнили Бандеру після 1941 року. А УПА воювало як із гітлерівцями, так і зі сталінськими окупантами. І, найголовніше, — нацизм це про культ вождя, культ сили, підкорення одиниці на благо режиму, пригноблення незгідних з офіційною політикою, а також упевненість у вищості над іншими народами в силу своєї особливості. Цього вдосталь якраз у «духовного» російського народу.
Російські ЗМІ повідомляли, що буде виголошено якусь «важливу» заяву щодо продовження війни. Розглядали різні варіанти від оголошення війни Україні та загальної мобілізації росіян, до погроз застосування ядерної зброї.
Але, як бачимо, нічого по справжньому важливого так і не було сказано. Натомість путін наново повторив свої улюблені й давно спростовані міфи й пообіцяв більше пропаганди та продовжувати війну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.