Яке сьогодні, 27 липня, свято: День працівників торгівлі та медиків України

В цей день народилися ірландський актор Джонатан Майєрс та датський актор Ніколай Костер-Вальдау

Свято
У цей день також відзначають День ходіння на ходулях та День вшанування волинки

Сьогодні, 27 липня, православна церква України вшановує пам'ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона. В цей день іменини святкують Гелій, Іларіон, Іраклій, Петро, Степан, Федір, Пантелеймон, Климент та Іван. До кінця року залишається 157 днів.

За народними прикметами, якщо цього дня суха погода, то осінь буде теплою, а зима – пізньою. Капуста рано почала лягати в качани, чекайте холодної осені, а багато жолудів на дубі – буде багатий врожай огородини. Якщо на небі хмари з нечіткими межами, чекайте на погіршення погоди, а птахи купаються у водоймах - до гарної погоди. 

27 липня - яке сьогодні церковне свято

Пантелеймон був цілителем, але помер за віру
Пантелеймон був цілителем, але помер за віру

Православні віряни 27 липня вшановують пам'ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Він народився в Нікомідії у сім'ї багатого язичника, а мати його була християнкою. Виховати сина у християнській вірі вона не встигла, померла у ранньому віці. Хлопчика віддали у школу, де він навчався мистецтву лікування. 

Пантолеон (саме так звали хлопця при народженні) вчився ретельно і показував гарні знання. Слава про нього дійшла до імператора Максиміана (284-305), який захотів бачити юнака при своєму дворі. Саме в той час в Никомидії проживали священномученики пресвітери Єрмолай, Єрмип і Єрмократ, саме вони навернули до християнства Пантолеона, давши йому ім'я після хрещення Пантелеймон.

Одного разу майбутній цілитель Пантелеймон побачив на вулиці мертву дитину, хлопчика вкусила гадюка. Він став молитися Господу про воскрешення померлого та знищення отруйної змії. Дитя ожило, а гадюка розлетілась на кусочки. Це було його перше диво, але не останнє. Подальше життя Пантелеймон присвятив хворим, стражденним, жебракам та християнським в’язням, допоки про його діяння не дізнався імператор Максиміан.

Він наказав схопити цілителя та піддати тортурам, вимагаючи зречення Господа і віри. Пантелеймон не скорився і його кинули до диких звірів у цирку, але ті не стали шкодити святому, а лизали йому ноги. Тоді імператор наказав відрубати йому голову. Але меч у ката розм'як. Тоді Пантелеймон звернувся до Господа і попросив забрати його. Тільки після цього святого стратили. Тіло святого кинули у вогнище, але воно залишилось неушкодженим і було поховане християнами. Святі його мощі часточками розійшлися по християнському світі.

27 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

День працівників торгівлі в Україні

Яке сьогодні, 27 липня, свято: День працівників торгівлі та медиків України 2
Торгівля зародилась у стародавні часи

День працівників торгівлі в Україні відзначають щороку в останню неділю липня. У 2025 році цей день припав на 27 липня. Запровадили свято у 1995 році згідно з указом Президента і за ці роки воно набуло широкої популярності.

Його мета – підкреслити важливість цієї галузі для економіки країни та відзначити внесок працівників торгівлі у забезпечення населення товарами. Також свято є нагодою вшанувати працівників торгівлі та подякувати за їхню працю

Загалом торгівля має дуже давню історію. Вона зародилася ще у стародавні часи. На території України мала розвиток за часів Київської Русі. Тоді купці збирались у цілі райони, куди приїздили мешканці з усіх округ. Більшу частину цієї громади складали євреї і вірмени. Окрім внутрішньої торгівлі велась і міжнародна. Для того часу також звичними явищами були ярмарки, які влаштовували раз на тиждень. 

У 20-х роках минулого століття вся торгівля перейшла під державний контроль. У радянські часи торгівля в Україні здійснювалася переважно через прилавок, а на початку 1990-х років з’явилися універсами, де продавались одночасно і продовольчі і господарські товари. Модель самообслуговування прийшла в Україну значно пізніше. Після того як наша країна стала незалежною, вона взяла курс на розвиток ринкової економіки. Як наслідок, зростала підприємницька активність та утворювалися нові канали руху товарів. У 1991 році було прийнято закон "Про захист прав споживачів".

День медичного працівника (День медика)

Робота медиків є важкою та відповідальною
Робота медиків є важкою та відповідальною

27 липня в Україні відзначають професійне свято – День медика. Раніше його святкували у третю неділю червня, але у 2023 році за наказом Президента була встановлена нова дата. Так вчинили, щоб це свято відокремити від радянської спадщини.

Мета свята – вшанувати медичних працівників за їхню роботу, часто пов'язану з великим ризиком та відповідальністю. Ще нагадати про важливість і незамінність цієї професії для суспільства, а також привернути уваги до потреб медичних працівників та забезпечення належних умов для їхньої роботи.

Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку

Яке сьогодні, 27 липня, свято: День працівників торгівлі та медиків України 4
Свято запровадили у 2021 році

Щороку у четверту неділю липня також відзначають Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку. Цього року дата припала на 27 липня. Свято було запроваджене Папою Франциском у 2021 році та відзначається по всьому світу. У якості дати було обрано найближчий день до дня пам’яті святих Йоакима та Анни, яких вважають дідом і бабою Ісуса. 

Мета цього дня – вшанувати мудрість, досвід, внесок у суспільство і нагадати про важливість підтримки та поваги до старших поколінь. Свято привертає увагу до потреб людей похилого віку і сприяє розвитку емпатії та турботи про них. Цього дня проводяться різні заходи, які сприяють розвитку у дітей та молоді почуття вдячності, любові та поваги до старших.

День народження гамбургера

Яке сьогодні, 27 липня, свято: День працівників торгівлі та медиків України 5
Гамбургери популярні по всьому світові

27 липня у світі також відзначають смачне свято – День народження гамбургера. Дата обрана не випадково. Саме цього дня у 1900 році американський гастроном Луї Лессінг продав перший гамбургер. Він подав традиційний німецький біфштекс у круглій булочці, з соусом і листком салату.

Популярності гамбургери набули після того, як їх презентували на Всесвітній виставці в Сент-Луїсі у 1904 році. А для того, щоб вони стали найпопулярнішою стравою США знадобилось кілька десятиліть. Наразі гамбургери відомі по всьому світу і мають безліч варіантів виконання. Основними залишаються тільки м'яка булка та соковита котлета. За статистикою, тільки у мережі McDonald’s щосекунди  продається 75 гамбургерів.

Історики кажуть, що загалом історія гамбургера почалась з котлети. У 1802 році до Оксфордського словника було додано термін "гамбурзький стейк". Вже за кілька років ця страва досягла і США. Ресторани додавали її до свого меню. Подавати її у розрізаній булочці вигадали вже в Америці. Авторство приписують Чарлі Нагрін зі штату Вісконсіну. Саме він клав котлету між кусочками хліба і називав цей бутерброд гамбургером. Перший гамбургер саме з булочкою, а не хлібом виготовив Оскар Білбі 4 липня 1891 року.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити