Нардепка заявила, що по-іншому переживає емоції. Вона має високий поріг страху і майже не здатна брехати, адже для неї правдивість — це базовий принцип
Народна депутатка Мар’яна Безугла, відома своїми скандальними дописами в соцмережах, повідомила, що має синдром Аспергера. За її словами, окремі колеги в парламенті, які знали про цей діагноз, намагалися використати цю інформацію проти неї. Вона написала, що її мислення справді відрізняється від загальноприйнятого.
Безугла підтвердила свій діагноз в коментарі під дописом медіа-директорки VoxUkraine Олени Шкарпової, яка і написала про те, що нардепка має синдром Аспергера.
"Вчиталась у коменти до свого допису про Мар'яну Безгулу. Виявилось, що у неї синдром Аспергера", - написала Олена Шкарпова.
Безугла пояснила нижче в коментарі, що сприймає світ через структури та алгоритми, керується логікою, а факти та спостереження, мов дані у базі, формують для неї висновки. Ці висновки завжди залежать від змінних, які вона бере до уваги у процесі аналізу.
"Наше мислення (людей, з таким діагнозом - ред.) дійсно дещо інше. Я мислю структурами, алгоритмами, верифікацією. Ті чи інші факти, спостереження накладаються одне на одне в єдину базу даних, як у комп’ютері, і далі виводиться результат, який складається з усіх, на мою думку, врахованих змінних. Я відчуваю емоції, але дещо інакше. І здебільшого це результат свідомої соціалізації. У мене високий поріг страху тощо. Нам також дуже важко брехати, я фактично не брешу, але, звісно, можу помилятися в судженнях.
Усвідомлюючи специфіку, зробила її своєю зброєю, знаряддям для досягнення власних ідей, визначивши пріоритетним шляхом роботу для держави на середньострокову перспективу, враховуючи війну, яка почалась у 2014",- написала нардепка.
Діагноз, про який йдеться, належить до розладів аутистичного спектра. Його характерними рисами є складнощі в соціальній взаємодії, специфічне сприйняття інформації, увага до деталей і схильність до системного мислення.
Люди з таким діагнозом зазвичай мають нормальний або високий інтелект, не мають мовленнєвих порушень, однак їм може бути непросто розпізнавати емоції інших чи реагувати відповідно до соціальних норм. У сучасній практиці медики дедалі частіше вживають визначення «аутизм без порушень інтелекту» або «аутизм високого функціонування», аби точніше описати особливості таких людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.