Очільник ГУР МО при цьому окремо відзначив важливу роль спецпредставника США з питань України — Кіта Келлога
Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що, попри складнощі у міжнародних відносинах, Києву вдалося налагодити ефективну співпрацю зі США. За його словами, завдяки активному діалогу з американською адміністрацією вдалося вплинути на підхід Вашингтона до військової підтримки України. Важливу роль у цьому процесі відіграли як дипломатичні канали, так і особисті контакти з впливовими представниками США.
Про це йдеться в інтерв’ю для KyivPost, повідомляє пресслужба ГУР у Telegram.
За словами Буданова, саме завдяки дипломатичним зусиллям та постійному діалогу з представниками адміністрації Білого дому вдалося вплинути на позицію Вашингтона щодо військової підтримки України.
"Через прямі контакти з наближеними до президента США особами ми змогли донести нашу позицію. Саме це сприяло зміні його підходу до допомоги Україні. Нам вдалося знайти баланс між українськими та американськими інтересами", — зазначив очільник ГУР.
Він також окремо відзначив важливу роль спецпредставника США з питань України — Кіта Келлога. За словами Буданова, саме Келлог активно просував надання Україні сучасного озброєння, включно з винищувачами F-16, системами ППО Patriot, ракетами ATACMS та перехоплювачами.
"Його ініціативи врятували життя тисяч українців, особливо мирного населення. Келлог чітко наголошував: допомога Україні — це в інтересах самих Сполучених Штатів. Зменшення впливу Росії — стратегічна мета США, досягнута без прямої участі їхніх військ", — пояснив Буданов.
Він також підкреслив, що стратегічне партнерство між Україною та США зберігається і далі зміцнюється, попри періодичні труднощі у діалозі.
"Я завжди вірив у силу нашого партнерства з Америкою. Навіть коли здавалося, що є розбіжності — ми все одно знаходили спільні рішення. США — наш надійний союзник", — підсумував глава української розвідки.
У США підтримали продовження військової допомоги Україні. Позитивне голосування на рівні Палати представників - цьому підтвердження. Більшість із 353-х американських конгресменів висловились "за" військові постачання Києву. Тепер потрібно, щоб законопроєкт підтримав Сенат, після чого його має скріпити підписом американський глава Дональд Трамп, новий курс якого може виявитися фатальним для Путіна.
Також президент США Дональд Трамп та український лідер Володимир Зеленський розглядають можливість укладення нової "мегаугоди". За нею, Америка зможе купувати в України нові безпілотники, випробувані у нас в країни. А Київ в обмін на це зможе придбати певне американське озброєння.