Колишні власники банку через страхову заявили про збитки. В ПриватБанку ці вимоги вважають надуманими.
3 листопада ПриватБанк виграв в суді щодо виплат понад 374 мільйонів гривень страховій компанії. Таку постанову ухвалив Північний апеляційний господарський суд Києва.
Тривалий час колишні власники і топменеджмент використовували мережу банківських відділень ПриватБанку для продажу послуг лише двох страхових компаній – «Кредо» та «Інгосстрах». Банк був агентом страхової фірми «Кредо» з 2002 року, а «Інгосстраху» - з 2014 року. Механізм працював так, що бак пропонував страхові послуги цих компаній своїм клієнтам та отримував за це комісійні.
Після націоналізації це змінилося. В жовтні 2020 року банк вирішив не обмежувати клієнтів тільки цими двома компаніями. В результаті, угоди зі страховиками розірвали. Однак вони забажали стягнути кошти, які могли отримати, якби все було як раніше.
«У матеріалах справи відсутні докази щодо будь-якої протиправної діяльності банку. Позивач навіть не зміг сказати, коли саме у нього почались “збитки”. При розгляді справи позивач спочатку посилався на липень 2019 року, потім на момент націоналізації ПриватБанку, а це 2016 рік, а в подальшому вказував на те, що Банк перестав виконувати умови договору в січні 2018 року», - розповів адвокат ПриватБанку Віктор Тарасенков.
В суді Приват стверджував, що страхування є добровільним й ніхто не може примушувати людей укладати такі угоди.
«Єдиним доказом розміру збитків була «табличка» А4. У вказаній табличці наведено виключно гіпотетичний розрахунок: так, позивач визначив як збитки суму коштів, яку він міг би отримати, якби Банк укладав кожного місяця таку ж кількість договорів, як і в липні 2019 року, і ні на один менше», - додає Віктор Тарасенков.
Першими на відмову банку співпрацювати з «Кредо» та «Інгосстрах» пішла скаржитися до суду ГО «Інвалідів «Карітас». Її пов’язують з колишніми власниками: Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
Громадська організація заявила, що до неї звернулися двоє осіб, яким не сподобалося, що ПриватБанк більше не агент цих страхових фірм. Дивним чином, ці особи дізналися про рішення банку, про яке не мали знати. Тому що це була інформація з обмеженим доступом.
В суді вони вимагали повернути все, як було і надалі рекламувати страхові послуги через ресурси ПриватБанку. У цій історії банк програв. Але на цьому страхові компанії не зупинилися.
Вони разом вирішили змусити ПриватБанк надалі представляти їх інтереси. Це прохання суди теж частково задовольнили.
Наступним кроком страховики хотіли отримати «компенсації» від ПриватБанку. Фірма «Інгосстрах» заявила про збитки від рішення банку у розмірі 209,5 млн грн. Проте в липні цього року страховик остаточно програв та вже більше не може вимагати в суді ці кошти.
Навздогін, «Страхова компанія «Кредо» заявила, що розраховувала отримати впродовж липня 2019 року - квітня 2022 року 374 млн 674 тис. 158,16 грн. Проте їй не вдалося переконати суддю, що за умов добровільного страхування їй повинні виплатити саме стільки коштів. Тому у травні цього року суддя Господарського суду Києва Іван Паламар вирішив, що банк нічого не винен. Окремо «Страхова компанія «Кредо» має заплатити Привату 100 тис. грн як оплату праці їх адвокату.
На сайті «Кредо» немає коментарів щодо цього рішення. Взагалі, останні новини у соцмережі та на сайті датуються 2022 роком. В судовому реєстрі поки немає рішення апеляційного суду на користь банку. Проте, це може бути не кінець історії і його можуть оскаржити.
Інформатор писав, що суд дозволив ПриватБанку вилучити 245 підконтрольних Коломойському АЗС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.