ДТЕК виграв суд в Гаазі проти росії - скільки країна-агресорка має відшкодувати компанії

Судовий процес за позовом "ДТЕК Крименерго" проти росії тривав з 2017 року

ДТЕК
ДТЕК виграв суд проти росії по кримських активах

Міжнародний арбітражний суд в Гаазі повністю задовольнив позов ДТЕК проти російської федерації. Йдеться про захоплені активи в незаконно окупованому Криму. Країна-агресорка має виплатити українській компанії компенсацію збитків в розмірі 267 мільйонів доларів, що включає проценти та судові витрати на дату рішення.

Нарахування процентів триватиме аж до моменту повної сплати всієї суми збитків, розповіли у пресслужбі компанії. Судовий процес за позовом "ДТЕК Крименерго" проти росії тривав з 2017 року.

"росія повинна перебувати під постійним тиском – на полі бою, санкційним, юридичним. Зі свого боку, і я, і всі мої бізнеси зробимо для цього все можливе. 24/7 ми працюватимемо над тим, щоб ворог був притягнутий до відповідальності та заплатив за розв'язану війну, за кожен злочин проти України та українців, за порушення міжнародного права. Рішення Міжнародного арбітражного суду свідчить, що світова система правосуддя стоїть на стороні правди. Я вірю у справедливість і точно знаю, що сьогодні було зроблено лише перший крок на шляху відновлення правильного світового порядку. І ми будемо йти цим шляхом, поки росія не відповість перед усіма українцями за зло, яке вона принесла в нашу країну", - сказав акціонер компанії ДТЕК Рінат Ахметов.

Арбітражне рішення підлягає примусовому виконанню відповідно до Нью-Йоркської конвенції 1958 року. ДТЕК планує невідкладно ініціювати процес визнання та допуску до виконання рішення на території тих держав, де знаходяться активи росії. ДТЕК володів енергорозподільчою та енергопостачальною компанією ДТЕК Крименерго. Окупаційна влада відібрала контроль над активами компанії у законного власника після захоплення Криму росією у 2014 році.

Про ДТЕК 

Компанії групи ДТЕК займаються виробництвом електроенергії на вітрових, сонячних та теплових електростанціях, видобутком природного газу та вугілля, здійснюють трейдинг енергоресурсами на місцевому та міжнародних ринках, розподіляють та постачають електричну енергію споживачам, надають енергоефективні послуги клієнтам, розвивають мережі високошвидкісних зарядних станцій. Від початку повномасштабного російського вторгнення компанія відновила електропостачання для понад 8 мільйонів споживачів у регіонах, постраждалих від бойових дій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube