Ярослав Дубневич знову не з'явився на засідання Вищого антикорупційного суду
У четвер, 2 листопада, народного депутата Ярослава Дубневича оголосили у національний та міжнародний розшук. Він вкотре не з'явився на засідання Вищого антикорупційного суду. Дубневичу інкримінують привласнення коштів Нафтогазу та Укрзалізниці на загальну суму близько 3 мільярди гривень. Йому загрожує 12 років позбавлення волі.
Про це повідомляє журналіст Олег Новіков у телеграм-каналі NABU Daily. Є підстави вважати, що Дубневич перебуває за кордоном.
"Народний депутат Ярослав Дубневич знову не з'явився до Вищого антикорупційного суду, де мали слухати справу за обвинуваченням його в організації заволодіння 93 млн грн АТ Укрзалізниця. Раніше до нього застосовували привід, але, як виявилося, нардеп за кордоном. Тож прокурор попросив оголосити його в міжнародний розшук, що ВАКС і зробив", - йдеться у повідомленні.
Дубневича шукають в Україні ще й в іншій справі, і крадіжка тут більша. Його підозрюють в організації схеми, за якою Нафтогаз не дорахувався газу на суму 2,1 млрд грн. Махінації були на двох ТЕЦ у Львівській області – Новороздільській та Новояворівській.
За даними Центру протидії корупції, Європол свідчить, що Дубневич прибув 8 жовтня до Румунії, а потім виїхав із Румунії до Угорщини. Де він зараз – невідомо. За даними Інформатора, у кулуарах політикуму Львова, звідки походить Дубневич, кажуть, що він живе у Відні. Проте, офіційного підтвердження цієї інформації немає.
Ярослав Дубневич був народним депутатом Верховної Ради України VII—IX скликань. У різні часи він входив до трьох фракцій: УДАР, Блоку Петра Порошенка та За майбутнє.
Він має старшого брата - Богдана Дубневича, який також був депутатом ВР VIIІ скликання. Його також підозрювали у махінаціях із газом. Зараз він - голова Солонківської сільської ради Львівської області.
Брати-політики не один рік вели багатогранний бізнес. Дубневичу-старший є президентом ТОВ АПП "Львівське". За даними сайту Форпост, інтереси сімейства в різні часи поширювались на будівельну галузь (фірми «Будінвест, «Львівцентробуд», «Архібуд», «Технобуд»), виробництво будматеріалів («Галкерамзит», завод «Шляхзалізобетон», Рівненський завод залізобетонних конструкцій), комунальну теплоенергетику (ТЕЦ Новояворівська та Нового Роздолу), сонячну енергетику (ТОВ «Ліг Агро»), горілчаний бізнес (ТМ «Абсолютний стандарт»). А також підприємства, що спеціалізуються на виготовленні залізничних приладів і деталей: спочатку «Колійні ремонтні технології», дещо пізніше «Корпорація КРТ», а також низка менших підприємств. Загалом братам Дубневичам повністю чи частково належать кілька десятків фірм, окремі з них - з офшорною пропискою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.