У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Французький президент вважає, що ЄС повинно проводити більш незалежну від США політику
Сенсаційні результати соцопитувань засвідчують бажання 74 % європейців скоротити залежність від Вашингтону в оборонній сфері та інвестувати у власні оборонні можливості. Європейці також хочуть зберігати нейтральність у будь-якому можливому конфлікті між США та Китаєм щодо Тайваню. Ці дані несподівано підтримують позицію президента Франції Емануеля Макрона.
Politico повідомляє, що результати опитування Європейської ради міжнародних відносин 16 168 респондентів з 11 країн засвідчують підтримку переважної більшості громадян ЄС ідей французького президента Емануеля Макрона. Він після своєї поїздки до Китаю виголосив промову, у якій закликав ЄС дистанціюватися від можливого конфлікті між Вашингтоном та Пекіном. Через це Макрон отримав шквал критики.
«Головний висновок нашого опитування полягає в тому, що європейці хочуть, щоб ЄС став більш самостійним у зовнішній політиці та розбудував власний оборонний потенціал», — зазначила Яна Пульєрін, один з авторів звіту.
Майже 43 % європейців назвали Китай «необхідним партнером». 35 % бачать Пекін «суперником» своєї країни, йдеться у звіті. Водночас 41 % європейців заявили про готовність підтримати серйозні санкції, навіть на шкоду власній економіці, якби КНР наважився на постачання озброєння росії. 33 відсотків опитаних заявили, що не готові до цього.
Проте захоплення Китаєм у європейців нема: 65 % виступили проти власності Піднебесної на ключову європейську інфраструктуру, як порти та мости; ще 52 % проти продажу технологічних компаній, а 58% не хочуть, аби Китай контролював їхні ЗМІ.
Китай намагається розірвати союз між США та ЄС, аби мати можливість вільно диктувати свої умови на геополітичній арені. Між Вашингтоном та Пекіном напружені стосунки, зокрема через найбільшого виробника передових чіпів у світі — Тайвань. На цьому тлі відбулася поїздка Макрона до Пекіна, де його оточили увагою і запропонували співпрацю. Натомість по поверненні він заявив про потребу «стратегічної автономії» ЄС, чим викликав бурхливу суперечку в Євросоюзі.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін підтримує росію у війні проти України, хоча й наполягає на своїй нейтральності. Розслідування показало, що китайські компанії, відправляли російським організаціям штурмові гвинтівки, запчастини для безпілотників і бронежилети.
Раніше ми писали про те, як зрозуміти позицію Емануеля Макрона. А також ми розповідали, що Макрон висловив сумнів, щодо доцільності арешту путіна Міжнародним кримінальним судом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.