Президент Франції заявив, що Європі необхідно зменшити свою залежність від американського долара
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Європа не зацікавлена в прискоренні кризи навколо Тайваню і повинна дотримуватися стратегії, незалежної як від Вашингтона, так і від Пекіна. Також він переконаний, що Європі необхідно зменшити свою залежність від американського долара, оскільки це може призвести до того, що вони стануть "васалами".
Про це Макрон заявив в інтерв’ю під час повернення з Китаю, де перебував з триденним державним візитом, де його “тепло” зустрів президент Сі Цзіньпін. Після цього Макрон зауважив, що Європі “не слід прискорювати конфлікт”, натомість знайти час, аби створити свою позицію “третього полюса” між Китаєм і Сполученими Штатами.
“Найгірше було б думати, що ми, європейці, повинні стати послідовниками цієї теми та адаптуватися до американського ритму чи китайської надмірної реакції”, – пояснив власну позицію голова Франції.
Європа повинна краще фінансувати свою оборонну промисловість, розвивати атомну та відновлювану енергетику та зменшити залежність від долара США, щоб обмежити свою залежність від Сполучених Штатів, переконаний Макрон.
Західні ЗМІ пишуть про те, що китайський лідер Сі Цзіньпін намагається шукати у Франції підтримки для політики проти США. Журналісти звернули увагу на те, що президента Франції Еммануеля Макрона Сі Цзіньпін зустрів дуже "пишно". Зокрема, в мережі з'явилися кадри з їхньої неформальної зустрічі, яка пройшла в Гуанчжоу.
Експерти вважають, що це може свідчити про зближення Китаю з Європейським Союзом на противагу США. Справа в тому, що подібні подорожі країною з іноземними лідерами для Сі Цзіньпіна є рідким явищем. Тож, така зустріч з Еммануелем Макроном каже про те, що Китай підкреслює важливість відносин з Францією. Водночас офіційний Пекін шукає підтримки в Європі проти політики США, яку сам Цзіньпін називає "всебічним стримуванням Китаю".
На думку експертів, таке ставлення китайського лідера до Еммануеля Макрона – важливий дипломатичний крок. Адже Китай таким чином намагається знайти нових союзників, щоб вирватися зі стримування з боку Сполучених Штатів Америки. Крім того, важливо враховувати, що через розбіжності США та Китаю у питаннях Тайваню, війни рф проти України США також запроваджувало обмеження на експорт технологій. Саме тому Пекіну потрібен союзник в Європейському Союзі.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Макрон у Китаї попросив Сі Цзіньпіна повернути росію "до розуму" і за стіл переговорів. Після цього лідер Китаю сказав, що готовий зателефонувати президенту України Володимиру Зеленському.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.