Президент Франції вважає, що рано чи пізно з кремлем доведеться вести мирні переговори, і якщо іншого президента на той час не буде - потрібно говорити з путіним
Президент Франції Емманюель Макрон висловив сумнів, чи потрібно заарештовувати воєнного злочинця володиира путіна, на якого Міжнародний конституційний суд в Гаазі видав ордер. Він каже, що якщо з'явиться "вікно можливості" для мирних переговорів, то потрібно скористатися моментом і домовлятися з російським президентом. Адже іншого - немає.
Про це пише The Guardian. У широкій промові на конференції лідерів ЄС у Молдові президент Франції припустив, що на певному етапі, можливо, доведеться вести переговори з володимиром путіним або чинним російським керівництвом, навіть якщо вони переслідуються міжнародним правосуддям.
"Я хочу бути дуже прозорим і чесним з вами. Питання в тому, що якщо через кілька місяців у вас буде вікно для переговорів з чинною російською політичною владою, це буде арбітраж між судовим процесом і переговорами. І вам доведеться вести переговори з лідерами, які у вас є, де-факто. Навіть якщо наступного дня вам доведеться судити їх перед міжнародним правосуддям. Отже, це питання артикуляції. Бо інакше ви можете поставити себе в неможливу ситуацію, коли скажете: "Я хочу, щоб ви потрапили до в’язниці, але ви єдиний, з ким я можу вести переговори"", - цитує видання Макрона.
Також французький президент заявив, що росія втратила будь-яку легітимність. Але якщо майбутній український контрнаступ не досягне своїх військових цілей, потрібно буде оцінити характер майбутньої європейської підтримки України. Водночас він зазначив, що Україна захищає не лише свої кордони, а і європейські.
У Кремлі кажуть, що ордер від Міжнародного конституційного суду з Гааги є "незаконним переслідуванням невинного президента рф". І що в Москві не бояться арешту свого лідера. Попри те, на інавгурацію Реджепа Ердогана, яка відбудеться у Туречччині вже скоро, путін не поїде. Замість себе він посилає речника держдуми В’ячеслава Володіна.
Також улітку путін мав би поїхати на БРІКС-2023 у Південно-Африканську республіку. Ця країна ратифікувала Римський статут, відтак мусить заарештувати міжнародного злочинця. У ПАР цього робити не хочуть. Спочатку влада країни заявила, що дипломатичний імунітет членів БРІКС не дозволяє жодних арештів. А потім тут добре подумали й зробили хід конем, змінивши законодавство. Відтак, як писав Інформатор, Південно-Африканська Республіка хоче змінити своє законодавство, щоб самостійно вирішувати, чи брати від варту людей, яких розшукує Міжнародний кримінальний суд (МКС).
Ми також повідомляли, що сьогодні у Молдові походить Саміт Європейської політичної спільноти. На ньому перебуває президент України Володимир Зеленський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.